BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Sport

Plas skandali/ Zbulohet rrjeti që trukonte ndeshje në shtetin Europian, dyshohet se...

Plas skandali/ Zbulohet rrjeti që trukonte ndeshje në shtetin

Një trajner që jep dorëheqjen pas një fillimi të mirë të sezonit, është e rrallë të shihet, por kjo është pikërisht ajo që ndodhi në Khimki.

Në katër raunde të RPL, skuadra e Rajonit të Moskës mori shtatë pikë, përfshirë edhe për shkak të barazimit me Zenit, por Sergei Yuran dha dorëheqjen. Vendimi i Khimki për t’u ndarë me trajnerin në një situatë të tillë shkaktoi thashetheme të ndryshme.

Kishte informacione se RPL kishte pretendime kundër Yuran. Trajneri dyshohet se u përpoq të organizonte një ndeshje fikse në fund të sezonit të kaluar në mënyrë që Khimki të mbetej në divizionin elitar.

Sipas thashethemeve, Yuran i kërkoi Rostovit të dorëzonte ndeshjen, dhe në këmbim premtoi gjashtë pikë në kampionatin e ardhshëm.

U raportua gjithashtu se dorëheqja e Yuran mund të jetë për shkak të mosgatishmërisë së tij për të futur në skuadër Ilya Sadygov, djalin e investitorit të Khimki.