BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Sport

Po lufton me kancerin , sëmundja e largon “yllin” nga futbolli (FOTO)

Po lufton me kancerin , sëmundja e largon “yllin” nga futbolli

Sezonin e kaluar ishte pa dyshim një nga sulmuesit më të mirë në Europë: shënoi 21 gola në Erdivisie, 2 në Kupën e Holandës dhe 11 në Champions League.

U transferua nga Ajaxi i Amsterdamit te Borussia e Dortmundit për një shumë që shkon afër 35 milionë euro, por fatkeqësisht duhet të qëndrojë larg futbollit për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

Sebastien Haller kalon nga parajsa në ferr. Pak javë më parë u diagnostikua me kancer në testikuj e për rrjedhojë duhet t’i nënshtrohet kimioterapisë, çka do të thotë se për aq kohë sa të zgjasë trajtimi i specializuar, nuk mund të stërvitet dhe të luajë futboll. Gjithsesi, Borussia e Dortmundit, në njoftimin për shtyp për situatën e sulmuesit me origjinë nga Bregu i Fildishtë (ka lindur në Francë), shkruan se ai është operuar dhe mundësitë për t’u rikuperuar janë të mëdha, port ë paktën për muaj me radhë ai do të qëndrojë larg futbollit.

Rezultatet e analizave të thelluara mjekësore treguan se tumori në testikuj është malinj, ndaj është e pashmangshme ndërhyrja edhe me kimioterapi. Në njoftimin e Dortmundit theksohet se gjatë javëve në vazhdim nuk do të ketë asnjë komunikim të ri sa i përket trajtimit të Haller.

Po lufton me kancerin , sëmundja e largon “yllin” nga futbolli