BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Sport

Pochettino jep lajmin e shumëpritur për Armando Brojën: Por mos prisni që të shënojë që në prekjen e parë

Pochettino jep lajmin e shumëpritur për Armando Brojën: Por mos

Armando Broja mund të kthehet në fushën e lojës me Çelsin këtë fundjavë me Aston Vilën në Premier Ligë. Lajmin e shumëpritur për tifozët shqiptarë, e ka dhënë vetë trajneri i bluve, Mauricio Poçetino. Ky i fundit, në konferencën e sotme për shtyp, ka folur rreth lojtarëve që kthehen, duke u ndalur te sulmuesi shqiptar.

Ai ka bërë të qartë se nuk është i sigurt gjithsesi përfshirja e lojtarit, por ka paralajmëruar njëkohësisht që të mos priteshin mrekulli pasi kthimi padyshim do të ishte gradual.

“Ndoshta Armando Broja do të përfshihet, ndoshta që të dielën. Nuk jam i sigurt, do të na duhet ta kontrollojmë nesër.

Ai mund të përfshihet në skuadër në fundjavë, por do të bëhen tetë apo nëntë muaj që ka qenë jashtë, ndaj nuk duhet të vendosim përgjegjësi mbi të.

Duhet të jetë një përpjekje kolektive dhe jo vetëm e lojtarëve të sulmit, por e të gjithë skuadrës.

Ne nuk mund të presim që Broja të vijë dhe nëse ka mundësinë të luajë, të shënojë me çdo prekje topi. Atij i duhet kohë edhe të ndjejë kompeticionin dhe të fillojë të performojë në mënyrën se si ne presim që ai mund të performojë.”, tha Poçetino në konferencë për shtyp.