BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Portieri i njohur anglez njofton tërheqjen nga futbolli

Portieri i njohur anglez njofton tërheqjen nga futbolli

I njohur për paraqitjet fantastike të tij në sezonin 2011-2012 kur dhe u shpall kampion me Manchester Cityn, Joe Hart do t’i japë lamtumirën futbollit. Portieri britanik ka njoftuar tërheqjen në fund të këtij sezoni, teksa aktualisht është pjesë e Celtic në kampionatin skocez. 37-vjeçari ishte portieri bazë i 3 luanëve për vite me radhë, ndërsa në karrierë ka luajtur për disa skuadra mes tyre kampionët aktualë të Anglisë,Manchester Cityn, Tottenhamin, Burnleyn, west Hamin dhe në kampionatin Italian me Torinon apo Skoci me Celtic ku dhe u shpall kampion në 2 sezone radhazi.

Në një intervistë për faqen zyrtare të Celtic, Hart konfirmoi tërheqjen në fund të këtij sezoni, ndërsa u shpreh falenderues për skuadrën nga Glasgoë. Hart u rrit në Shrewsbury Town, aty ku u dallua për talentin e tij në futboll, ndërsa debutoi në futbollin profesionist. Hapi më i madh në karrierë ishte nënshkrimi me the cityzens, por ardhja e Guardiolës zbehu disi shanset e britanikut, ku më pas vendosi për largimin e tij.

Në kampionatin anglez karriera e tij është tejet pozitive, ku u shpall 4 herë portieri i sezonit. Sa i përket paraqitjeve me 3 luanët numëron plot 75 me ekipin e parë, por ka qenë pjesë dhe e ekipeve zinxhir.