Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Portugalia merr vendimin ekstrem për Cristiano Ronaldon

Postuar: 08/11/2018 - 19:55

Cristiano Ronaldo është lënë jashtë ekipit të Portugalisë për ndeshjen me Italinë.Trajneri Santos ka emëruar skuadrën e Portugalisë, por edhe njëherë ylli portugez nuk është grumbulluar me luzitanët.

Besohet se angazhimet me Juventus kanë bërë që 5 herë fituesi i Topit të Artë edhe njëherë të mos luajë me kombëtaren e tij.Këta janë lojtarët e grumbulluar për ndeshjen ndaj italianëve:

Portierë: Rui Patricio, Beto, Claudio Ramos

Mbrojtës: Cedric Soares, Joao Cancelo, Jose Fonte, Luis Neto, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui, Raphael Guerreiro

Mesfushorë: André Gomes, Bruno Fernandes, Danilo Pereira, Joao Mario, Pizzi, Renato Sanches, Ruben Neves, William Carvalho

Sulmues: Bernardo Silva, Bruma, Gonçalo Guedes, Rafa, André Silva, Eder

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 07:31

Trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, ka bërë një hap prapa dhe i “lutet” sulmuesit Gareth Bejl për të qenë pjesë e formacionit “Los Blancos” për ndeshjet e para në kampionat.

Postuar: 17/08/2019 - 07:28

Merkato e verës po shkon drejt fundit dhe klubet e Superiores po nxitojnë të përmbushin objektiva

Postuar: 17/08/2019 - 07:26

Në sezonin e ri vetëm tri skuadra do të luftojnë për titullin.

Postuar: 16/08/2019 - 18:52

Eden Hazard nuk do të udhëtojë me Realin për transfertën me Celta Vigon në javën e parë të La Lig

Postuar: 16/08/2019 - 07:30

Mesi apo Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”?

Postuar: 16/08/2019 - 07:26

Kukësi bëri dje një tjetër goditje që mban “erë” pretendimesh për titull.