BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Sport

Prapaskenat e bujshme nga gazetari: Mesi mund të qëndronte te Barcelona, por u tradhëtua nga Pike

Prapaskenat e bujshme nga gazetari: Mesi mund të qëndronte te

Largimi i Lionel Mesit nga Barcelona verën e vitit të kaluar ishte një nga lëvizjet më të mëdha në historinë e futbollit. Gjithsesi, ky transferim mund të ishte shmangur. Mediat spanjolle pranë Barcelonës kanë bërë me dije se një nga personat nga i cili Mesi ka mbetur mjaft i zhgënjyer është Xherard Pike. Televizioni “Esport 3” ka hedhur dritë në lidhje me ftohjen e marrëdhënieve mes Leo Mesit dhe Pikesë.

Gazetari Luis Kanut shkruan se Mesi ka mbetur i zhgënjyer për të mos thënë i tradhtuar nga Pike për lojën e dyfishtë që mbrojtësi bënte vjet në verë në lidhje me rinovimin e kontratës. Pike, një nga lojtarët më me peshë në dhomat e zhveshjes te Barça bëri një lojë të dyfishtë duke mbrojtur publikisht shokët e ekipit nga njëra anë dhe nga ana tjetër negocionte fshehurazi me ish-presidentin Bartomeu për të përfituar personalisht.

"Kontrata e rinovimit të Pikesë me Barçën e dëmtoi jo pak Mesin dhe ai u ndie i zhgënjyer. Për më shumë Mesi u ndie i tradhëtuar nga Pike sepse Pike nuk vendosi të ulte pagën e tij deri në momentin që Mesi u largua nga Barcelona. Mesi mendon se Pike duhet të kishte pranuar ulje rroge para largimit të Leos, kështu që argentinasi nuk do të kishte lënë Barçën”," tha ai.

Kujtojmë që Mesi dhe Pike kanë qenë miq mjaft të ngushtë, por me kalimin e viteve marrëdhëniet mes tyre janë ftohur së tepërmi, madje në Spanjë flitet se ata nuk kanë më asnjë kontakt me njëri-tjetrin.