BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Sport

Prej 26 vitesh nuk kishte ndodhur, Kombëtarja Shqiptare "gjunjëzohet" keq pas sfidës së djeshme me Islandën

Prej 26 vitesh nuk kishte ndodhur, Kombëtarja Shqiptare

Kombëtarja e Shqipërisë mbetet në kërkim të suksesit të parë për vitin 2022. Kuqezinjtë e Edi Rejës kanë regjistruar 4 barazime dhe 3 humbje gjatë këtij viti, teksa kanë mbetur në dispozicion për t’u luajtur edhe dy ndeshje.

Në 20 tetor përballemi në një miqësore me Arabinë Saudite, teksa në 16 nëntor zhvillojmë miqësoren e luksit ndaj Italisë në “Air Albania”. Nëse Kombëtarja nuk fiton një nga këto dy sfida do të regjistronte një rekord negativ pas 26 vitesh!

Viti 1996 është i fundit të cilin Shqipëria e ka mbyllur pa asnjë fitore. Në atë vit ishte Neptun Bajko trajner. Kombëtarja zhvillonte 5 ndeshje, duke barazuar dy prej tyre dhe humbur 3 të tjerat.

Dy vitet më të suksesshme sa i përket numrit të fitoreve janë viti 2021 me plot gjashtë suksese dhe viti 2010 me pesë triumfe.

Viti 1996/ 5 ndeshje, 2 prej tyre miqësore: 2 barazime dhe 3 humbje.

Viti 1997/ 7 ndeshje, të gjitha zyrtare: 1 fitore (Irlandë e Veriut), 6 humbje.

Viti 1998/ 8 ndeshje, 3 prej tyre miqësore: 1 fitore (Turqi), 4 barazime, 3 humbje.

Viti 1999/ 8 ndeshje, 1 prej tyre miqësore: 2 fitore (Maqedoni, Gjeorgji), 2 barazime, 4 humbje.

Viti 2000/ 8 ndeshje, 6 prej tyre miqësore: 5 fitore (Greqi, Andorra, Azerbajxhan, Malta 2x), 1 barazim, 2 humbje.

Viti 2001/ 7 ndeshje, 1 prej tyre miqësore: 1 fitore (Turqi), 6 humbje.

Viti 2002/ 9 ndeshje, 7 prej tyre miqësore: 1 fitore (Azerbajxhan), 4 barazime, 4 humbje.

Viti 2003/ 11 ndeshje, 5 prej tyre miqësore: 4 fitore (Vietnam, Estoni, Rusi, Gjeorgji), 1 barazim, 6 humbje.

Viti 2004/ 8 ndeshje, 4 prej tyre miqësore: 4 fitore (Greqi, Kazakistan, Suedi, Islandë), 1 barazim, 3 humbje.

Viti 2005/ 10 ndeshje, 2 prej tyre miqësore: 3 fitore (Gjeorgji, Kazakistan, Azerbajxhan), 1 barazim, 6 humbje.

Viti 2006/ 6 ndeshje, 3 prej tyre miqësore: 1 fitore (San Marino), 2 barazime, 3 humbje.

Viti 2007/ 11 ndeshje, 2 prej tyre miqësore: 3 fitore (Malta, Luksemburg 2x), 4 barazime, 4 humbje.

Viti 2008/ 7 ndeshje, 3 prej tyre miqësore: 2 fitore (Maltë, Lihtenshtejn), 3 barazime, 2 humbje.

Viti 2009/ 9 ndeshje, 3 prej tyre miqësore: 1 fitore (Qipro), 4 barazime, 4 humbje.

Viti 2010/  9 ndeshje, 5 prej tyre miqësore: 5 fitore (Irlandë e Veriut, Mali i Zi, Andorra, Uzbekistan, Luksemburg), 3 barazime, 1 humbje.

Viti 2011/ 11 ndeshje, 5 prej tyre miqësore: 2 fitore (Mali i Zi, Bjellorusi), 2 barazime, 7 humbje.

Viti 2012/ 9 ndeshje, 5 prej tyre miqësore: 4 fitore (Qipro, Slloveni, Katar, Iran), 2 barazime, 3 humbje.

Viti 2013/ 10 ndeshje, 4 prej tyre miqësore: 3 fitore (Norvegji, Lituani, Armeni), 3 barazime, 4 humbje.

Viti 2014/ 9 ndeshje, 6 prej tyre miqësore: 4 fitore ( Maltë, San Marino, Portugali, mes tyre edhe suksesi ne tavolinë ndaj Serbisë 3-0), 2 barazime, 3 humbje.

Viti 2015/ 8 ndeshje, 3 prej tyre miqësore: 3 fitore (Francë, Armeni 2x), 3 barazime, 2 humbje.

Viti 2016/ 12 ndeshje, 3 prej tyre ne EURO 2016 dhe 5 miqësore: 4 fitore (Maqedonia e Veriut, Lihtenshtejn, Katar, Rumani), 1 barazim, 7 humbje.

Viti 2017/ 9 ndeshje, 3 prej tyre miqësore: 3 fitore (Izrael, Lihtenshtejn, Turqi), 1 barazim, 5 humbje.

Viti 2018/ 9 ndeshje, 5 prej tyre miqësore: 2 fitore (Uells, Izrael), 1 barazim, 6 humbje.

Viti 2019/ 10 ndeshje, të gjitha zyrtare: 4 fitore (Andorra, Moldavi 2x, Islandë), 1 barazim, 5 humbje.

Viti 2020/ Ishin planifikuar 10 ndeshje, 4 sfida miqësore, por 3 prej tyre nuk u zhvilluan për shkak të pandemisë COVID-19 dhe u luajtën vetëm 7 ndeshje: 4 fitore (Kosovë, Bjellorusi 2x, Kazakistan), 2 barazim, 1 humbje.

Viti 2021/ 12 ndeshje, 2 prej tyre miqësore: 6 fitore (Andorra 2x, San Marino 2x, Hungari 2x, ), 1 barazim, 5 humbje.

Viti 2022/ 10 ndeshje, u luajtën 8 për shkak të përjashtimit të Rusisë nga Nations League, 4 prej tyre miqësore: 0 fitore, 4 barazime, 3 humbje.