Premier/ Çelsi rikthehet tek fitorja, vendos Morata me tre gola

Postuar: 24/09/2017 - 07:43

Premier po njeh forcën e ekipeve të mëdha e pretendente për titull. Kështu, Skuadra e Antonio Kontes, Çelsi, ka arritur një fitore bindëse ndaj skuadrës së Xherdan Shaqirit, Stoke Siti. “Blutë” arritën të “ringjallen” pas fitores së xhiros së kaluar kur u mposhtën nga Burnli, duke realizuar katër brenda 90 minutave. Që në minutën e 2-të u pa se Çelsi u kishte shkuar mysafirëve me qëllimin e 3 pikëve, pasi Morata theu rezultatin në 0-1 pas një asisti nga Azpilikueta. Në minutën e 30-të, ishte Pedro ai që dyfishoi shifrat për pjesën e parë. Pjesa e dytë u karakterizua nga një lojë më e ashpër, sidomos nga vendësit, kur edhe Shaqiri, në minutën e 49-të, u ndëshkua me karton të verdhë për sjellje josportive. Morata, në minutën e 77-të, çoi rezultatin në 0-3, ndërsa pesë minuta më pas, siguroi tregolëshin e tij të parë në Premier League. Me këtë fitore, Çelsi ngjitet në vendin e 3-të të klasifikimit në Premier League me 13 pikë të tubuara nga 6 ndeshje të zhvilluara. Ndërsa skuadra e Xherdan Shaqirit ka zbritur në vendin e 15-të me vetëm 5 pikë të tubuara nga 6 ndeshje të zhvilluara, duke qenë pothuajse në krizë të plotë. Rivaliteti i Çelsit derio më tani është me dy skuadrat e Mançesterit, Siti dhe Junajtid, që mbajnë dy vendet e para të klasifikimit të Premier League.

Total votes: 20

Postuar: 19/06/2018 - 23:33

E dini kush janë dy ekipet e vetme që kanë patur probleme gjatë zhvillimit të Botërorit? Kroaci dhe tashmë Serbia. Arsyeja? E thjeshtë, janë ballkanas.

Postuar: 19/06/2018 - 22:42

Brazili duket se përfundimisht do të luajë pa Neymar ditën e premte përballë Kosta Rikës.

Postuar: 19/06/2018 - 22:23

Autoritetet e sigurisë në Rusi po ndërmarrin të gjitha masat që Kampionati të kalojë pa incidente

Postuar: 19/06/2018 - 22:15

Rusia ka bërë një tjetër fitore të madhe dhe praktikisht ka siguruar kalimin në fazën e nokauto

Postuar: 19/06/2018 - 22:08

Aventura e Egjiptit në Rusi merr fund që sonte.

Postuar: 19/06/2018 - 21:51

Legjenda e Spanjës , Andres Iniesta, ka deklaroi se përfaqësuesja iberike duhet të fitojë me çdo

Postuar: 19/06/2018 - 21:21

Rusia udhëheq ndeshjen me rezultatin 3 me 0 kundër Egjiptit.