BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Sport

Premier League/ Mançester Siti, 153 mln paund fitime nga sezoni i kaluar

Premier League/ Mançester Siti, 153 mln paund fitime nga sezoni i kaluar

 Premier Liga publikoi së fundmi përfitimet financiare të klubeve për sezonin e shkuar dhe Mançester Siti ka përfituar shifrën rekord të 153 mln paundëve. Kampionët për herë të katërt në 5 vjetët e fundit, arkëtuan 34 milionë paundë bonus merite, së cilës i shtohen edhe 7 mln paund të tjera bonus merite për ndeshjet ndërkombëtare. Dhe bashkë me 24 mln paundët e transmetimit të ndeshjeve në TV, 6.8 mln paundët e marketingut dhe të drejtave televizive të ndeshjeve të Premier Ligës dhe atyre ndërkombëtare, të cilat në Angli ndahen për të gjitha ekipet në mënyrë të barabartë (31.809 mln paund dhe 48.885 mln), totali që arkëtuan “Qytetarët” kaloi shifrën e 153 mln paundëve. Në vend të dytë renditet Liverpuli me 151 mln. Ndërsa Çelsi arkëtoi 145 milionë sterlina. Arsenali dhe Junajtidi përfituan 145 dhe 142 mln respektivisht. Ekipi i fundit, Noruiçi, siguroi 100 mln.