Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Premio e çmendur për çdo fitore, situatën e kombëtares e merr në dorë presidenti Armand Duka (Detaje)

Postuar: 25/03/2019 - 12:16

Sitata te kombëtarja nuk është aspak e mirë dhe aktualisht jemi pa trajner pas shkarkimit të Kristian Panuçit.Sot, kuqezinjtë luajnë përballë Andorrës në transfertë dhe ekipi do drejtohet nga Ervin Bulku.

Gjjithsesi, për t’iu ngritur moralin lojtarëve ka menduar president, Armand Duka.

Ai ka vënë në dispozicion të ekipit një shumë prej 150 mijë eurosh, për çdo fitore që do të arrijn  në ndeshjet në vazhdim të eleminatoreve.Lajmin e konfirmon “Panorama Sport” e cila raporton se Duka e ka lënë gjithçka në dorë të lojtarëve.

Shifrat mund të shtohen në rast se arrihen fitore “big”, veçanërisht në takimet jashtë fushe.

Në 150 mijë euro, natyrisht pjesën e madhe e kanë titullarët, që përfitojnë mesatarisht 5-6 mijë euro për kokë pas çdo ndeshjeje të fituar të Kombëtares. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 07:23

Juventusi do të jetë një superskuadër gjatë edicionit të ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:21

Agim Canaj duket qartë se nuk do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:20

Partizani është eliminuar nga Liga e Kampioneve.

Postuar: 17/07/2019 - 23:12

Mbyllet shumë shpejt aventura e Partizanit në Champions League.
 

Postuar: 17/07/2019 - 17:42

Ish-futbollisti i Kombëtares, aktualisht drejtor sportiv tek Lacio, Igli Tare, vijon të tregojë m

Postuar: 17/07/2019 - 17:29

Te Arsenali ka pa plasur një tjetër problem pa filluar ende sezoni.

Postuar: 17/07/2019 - 17:23

Klubi i Vllaznisë ka zgjedhur trajnerin e ri në stol dhe ai është, Mirsad Jonuz.