BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Sport

Presidentin e Federatës Serbe të Futbollit e kap frika: Mos e dhëntë zoti të ndeshemi me Shqipërinë

Presidentin e Federatës Serbe të Futbollit e kap frika: Mos e

Kanë kaluar 9 vjet, por kjo nuk mund të harrohet.

Në Shqipëri e mbajnë mend mirë skandalin e Beogradit, kur kombëtarja shqiptare luajti ndaj Serbisë në eliminatoret e Europianit 2016, dhe kur dhuna kaloi çdo fantazi.

Mesa duket as në Serbi nuk e kanë harruar, dhe këtë e thotë hapur presidenti i Federatës së Futbollit të këtij vendi, Dragan Xhajiç.

Legjenda e futbollist serb dhe jugosllav, nënkampion i Europës si lojtar në 1968 dhe yll i madh i Crvena Zvezdës, nuk lë asnjë dyshim për ndjenjat e tij kur pyetet nëse shorti në Euro 2024 mund të jetë në një grup me Shqipërinë.

“Nga gjithë këto ekipe që janë në short, nuk është e lehtë të zgjedhësh katër ekipet që dëshiron të kesh në grup. Sido që të ndodhë, do të jetë e vështirë. Në një farë mënyre, gjithmonë do të jetë e vështirë. Unë nuk mundem tani që të zgjedh. Gjermania, Franca, Spanja janë të vështira, por të vështira janë edhe Rumania. Mos e dhënë Zoti të jetë Shqipëria. Nuk di kush mund të jetë tjetër që të na krijojë probleme”.

Skandali i madh të tetorit 2014 në stadiumin e Partizanit të Beogradit krijoi një frikë të vërtetë se diçka e tillë mund të ndodhë edhe në përballje të tjera shqiptaro-serbe.

Kur në 2017, shorti e vendosi Skënderbeun në një grup me Partizanin e Beogradit në Ligën e Europës, shqetësimi në kryeqytetin e Serbisë ishte tepër i madh dhe masat e sigurisë që u morën në nëntor të atij viti ishin si për gjendje lufte.

Të mos harrojmë edhe se çfarë ndodhi në Kupën e Botës në Katar kur Serbia ishte përballë Zvicrës së Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit, dhe ku pati përplasje dhe u rrezikua një skandal i vërtetë, me gjakrat e nxehura që nga Botërori në Rusi në 2018, kur pikërisht Xhaka e Shaqiri shënuan ndaj serbëve duke festuar me simbolin e shqiponjës.