Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Sport

Prestigjozja “Forbes” zbulon kush janë 10 lojtarët më të paguar në botë për 2020, lista ka surpriza

Prestigjozja “Forbes” zbulon kush janë 10 lojtarët më

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është në krye të listës së lojtarëve më të paguar në botë të publikuar nga “Forbes”.

Me 126 milionë dollarë përfitime në sezon, Messi ka lënë mbrapa rivalët e tij Cristiano Ronaldo me 117 milionë, Neymar me 96 milionë si dhe Kylian Mbappe me 48 milionë dollarë në sezon.

Kjo është lista e plotë prej 10 lojtarëve më të paguar në botë sipas “Forbes”

1 Lionel Messi – 126 milionë

2 Cristiano Ronaldo – 117 milionë

3 Neymar – 96 milionë

4 Kylian Mbappe – 48 milionë

5 Mohamed Salah – 37 milionë

6 Paul Pogba – 34 milionë

7 Antoine Griezmann – 33 milionë

8 Gareth Bale 29 milionë

9 Robert Lewandowski – 28 milionë

10 Davi De Gea 27 milionë.