BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x

Sport

Publikohen fituesit, ja cilat janë grupet e kualifikuara në raundin tjetër të Champios League

Publikohen fituesit, ja cilat janë grupet e kualifikuara në raundin

Grupi i Ligës së Kampionëve arrin kulmin këtë javë, me raundin e fundit të ndeshjeve për të vendosur se kush do të fitojë një vend në raundin e 16-të.

Ekipet e renditura të para dhe të dyta në secilin nga tetë grupet (AH) do të zënë vendet e tyre në fazën e parë me eliminim direkt, e cila do të luhet në vitin 2022, me ndeshjet e para të planifikuara për 15/16/22/23 shkurt dhe të dytat, do të luhen më 8/9/15/16 mars.

Shorti për raundin tjetër do të hidhet më 13 dhjetor.

Skuadrat e kualifikuara për në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve

Kjo do të thotë se skuadrat e mëposhtme janë kualifikuar:

Grupi G: Lille, RB Salzburg, Sevilla ose Wolfsburg

Grupi F: Villarreal ose Atalanta

Grupi G: Lille, RB Salzburg, Sevilla ose Wolfsburg

Në short fituesit e grupeve do të barazohen kundër nënkampionëve. Skuadrat nga i njëjti grup ose i njëjti vend nuk mund të barazohen kundër njëra-tjetrës në raundin e 16-të. Fituesit e grupeve do të luajnë ndeshjen e dytë në shtëpi.