Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Publikohen formacionet zyrtare të Roma-Porto

Postuar: 12/02/2019 - 20:02

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Romës dhe Portës që do të nisë në orën 21:00 në stadiumin “Olimpico” të kryeqytetit italian.
 
Di Françesko ka zgjedhur skemën 4-3-3 duke i besuar një fanellë titullari të talentuarit Zaniolo, e njëjta skemë që do të përdorë dhe Serxho Konsesaio në Porton e tij.
 
Roma (4-3-3): Mirante; Karsdorp, Manolas, Fazio, Kolarov; Pelegrini, De Rosi, Kristante; Zaniolo, Xeko, El Sharaui.
 
Porto (4-3-3): Kasijas; Militao, Pepe, Felipe, Tejes; Danilo Pereira, Fernando, Herrera, Otavio, Tikinjo Soares, Brahimi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 16:30

Arkivoli me trupin e futbollistit të ndjerë Emiliano Sala, i cili u vra në një aksident ajror duke fluturuar mes Nantes e Cardiff, mbërriti sot në Argjentinë për funeralin e tij në qyteti e lindjes Progreso.

Postuar: 15/02/2019 - 13:33

Mesfushori nga Kosova, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021.

Postuar: 15/02/2019 - 07:25

 Liga e Europës u kthye dhe një herë tjetër në skenë, tashmë në raundin e 1/16-ve, një tur q

Postuar: 15/02/2019 - 07:23

 Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë një moment të mirë në këtë periudhë dhe kanë pes

Postuar: 15/02/2019 - 07:22

 Këtë të premte nis java e 22-të e Kategorisë Superiore, e cila është mjaft me peshë për fat

Postuar: 14/02/2019 - 20:51

 Paris Saint Germain hodhi një hap para, drejt çerekfinaleve të UEFA Champions League.Edhe p

Postuar: 14/02/2019 - 19:35

Mbrëmjen e djesh, para ndeshjes Ajax-Real Madrid, ku madrilenët fituan me rezultatin 1-2, ndodhi