BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Sport

Publikohen përgjimet që do të tronditin botën e futbollit: Marrëveshja sekrete me CR7 nuk duhet të zbulohet, nëse ndodh, ata do të na kapin për fyti

Publikohen përgjimet që do të tronditin botën e futbollit:

Është publikuar biseda e përfaqësuesve të Juventusit për pagesën sekrete ndaj Cristiano Ronaldos.

Më herët u raportua se bardhezinjtë kanë lidhur një marrëveshje private me sulmuesin, duke firmosur një dokument sipas të cilit Juve është i detyruar t’i paguajë portugezit rreth 20 milionë euro edhe nëse ai do të largohej drejt Manchester United. Kjo shumë nuk ishte përfshirë në pasqyrat financiare të klubit.

La Stampa bëri publike një bisedë telefonike mes avokatit të Juventusit, Cesare Gabasio dhe drejtorit të klubit Federico Cherubini.

“Marrëveshja sekrete me Ronaldon nuk duhet të zbulohet, sepse nëse kjo ndodh, ata do të na kapin për fyt, do të sulmojnë auditorët dhe gjithçka. Dhe atëherë do të duhet të bëjmë një transaksion fiktiv”, tha Cherubini në një bisedë me Gabasio.

Rreth 30 milionë euro ka të ngjarë të jenë zhdukur nga llogaritë e klubit, duke çuar në një ndryshim në pasqyrat financiare të Juventusit dhe të ardhurat neto nga transfertat.

Cristiano Ronaldo luajti për Juventusin nga viti 2018 deri në vitin 2021.