Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Publikohet lista/ Franca vjen me yjet në sulm kundër Shqipërisë

Postuar: 07/11/2019 - 18:12

Federata Franceze e Futbollit zbardh listën e futbollistëve për dy eliminatoret e mbetura “Euro 2020”, me Moldavinë në Paris, më 14 nëntor, dhe me Shqipërinë në “Arena Kombëtare”, më 17 nëntor.

Bie në sy rikthimi te kampionët e Botës ylli i PSG, Kylian Mbappe, por ka mbetur jashtë liste Paul Pogba, për shkak të problemeve fizike.

Pavarësisht mungesës së Pogba, në mesfushë Franca vjen me yje të tjerë si Kante, Matuidi, Ndombele, Sisoko dhe Toliso.

Sulmi përbehet gjithashtu nga emra të njohur, si Ben Jeder, Koman, Fekir, Zhirud, Grizman, Lemar dhe Mbap

Mbrojtja udhëhiqet nga Varane, ndërsa për arsye dëmtimi mungon edhe portieri Hugo Lloris.

Deschamp kërkon pikët maksimale, duke ftuar plot 6 sulmues për këto dy ndeshje.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 16:45

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot një takim mjaft të rëndësishëm për vazhdimësinë.Të besuarit e Edi Rejës sfidojnë në orën 20:45 Andorrën në “Elbasan Arena”.

Postuar: 14/11/2019 - 12:23

Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht

Postuar: 14/11/2019 - 07:26

Dueli i Juventusit me Milanin i dha “Zonjës” tri pikë të vështira në Torino, por të n

Postuar: 14/11/2019 - 07:24

Kukësi llogaritej në fillim të sezonit si skuadër favorite për të fituar titullin, nisur nga kual

Postuar: 14/11/2019 - 07:23

Taulant Xhaka ka refuzuar të grumbullohet me Kombëtaren kuqezi.

Postuar: 13/11/2019 - 22:51

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Roland Luçi, ka sjellë edhe njëherë në kujtim ngatërrimin e himnit të

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërh