Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qëndrimi/ Liverpuli apeloi për Manen, federata angleze e refuzoi kërkesën

Postuar: 13/09/2017 - 07:51

Fundjavën e kaluar në ndeshjen midis Mançester Sitit e Liverpulit fituar nga “Qytetarët” me rezultatin e thellë 5-0, një përplasje solli dëmtimin keqazi të portierit të Sitit nga sulmuesi Sadio Mane i Liverpulit, i cili e goditi e takë. Për pasojë, sulmuesi i Liverpulit, Sadio Mane, pritet të vuajë dënimin prej tre ndeshjeve pasi Federata e Futbollit të Anglisë ka refuzuar apelin për kartonin e kuq që e mori në ndeshjen kundër Mançester Sitit.

Senegalezi u ndëshkua me karton të kuq pas ndërhyrjes së ashpër ndaj portierit Ederson në humbjen 5-0 të shtunën. Liverpuli shpresonte se me apelim mund të ulte dënimin e tij prej një ose dy ndeshje, por Federata ka vendosur që 25-vjeçari të mungojë në tri ndeshjet e ardhshme të Liverpulit. Ndërkohë, portieri i Mançester Sitit, Ederson, ka marrë pjesë në ushtrimet para ndeshjes të së mërkurës në Ligën e Kampionëve ndaj Fejnordit.

Braziliani u largua më herët nga ndeshja me Liverpulin pasi Sadio Mane e qëlloi me këmbë në fytyrë në një përplasje për top. Ederson pati tetë qepje, por duket se nuk ka pasur tronditje pasi ishte pjesë e ushtrimeve të martën. 24-vjeçari, që tani bartë helmetë, shpreson të luajë ndaj Fejenordit këtë mesjavë. Duhet thënë se Mane kërkoi ndjesë, edhe Liverpuli gjithashtu, por nuk mjaftoi sepse federata angleze e ka lënë në fuqi masën e ndëshkimit për lojtarin e Liverpulit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 07:45

Paris Saint Germain po vuan pas sherrit të penalltisë kundër Lionit, ku Nejmar dhe Kavani, dy sulmuesit kryesorë të ekipit francez, u përplasën me njëri-tjetrin, një përplasje që vijoi deri në kacafytje fizike në dhomat e zhveshjes dhe që po sjell përçarjen e klubit më të madh francez.

Postuar: 24/09/2017 - 07:43

Premier po njeh forcën e ekipeve të mëdha e pretendente për titull.

Postuar: 24/09/2017 - 07:41

Serie A ka nisur vrullshëm dhe me shumë forcë, teksa është e sigurt tashmë se Juventusi do ta ketë të vështirë të mbrojë titullin kampion këtë sezon, nisur nga rivaliteti më i m

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim.

Postuar: 24/09/2017 - 07:32

Skënderbeu është ekip europian dhe e tregoi mbrëmë edhe në Korçë që është ekipi më i mirë në kateëgorinë Superiore.

Postuar: 24/09/2017 - 07:23

Kampionati i sivjetëm po tregon se skuadrat e mestabelës ende nuk po e bëjnë shpërthimin e duhur në garë dhe deri tani nuk ka një ekip të evidentuar si grup i qëndrueshëm dhe që

Postuar: 24/09/2017 - 07:19

Mbeten pak ditë që të startojë kampionati kombëtar i basketbollit, ku klubet po përkujdesen të formatojnë skuadra të afta për një performancë cilësore, si dhe me objektiva për t