Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qëndrimi/ Xhimi Karragher sulmon Liverpulin: Ndaj Seviljes u shthurën fare

Postuar: 23/11/2017 - 07:39

Barazimi i Liverpulit ndaj Seviljes mbrëmjen e së martës në Ligën e Kampioneve nuk ka kaluar pa debate dhe polemika të shumta, sepse anglezët ishin duke udhëhequr në pjesën e parë 3-0 dhe shiheshin favoritë absolutë për ta fituar takimin. Por nuk ndodhi kështu dhe Sevilja barazoi në pjesën e dytë 3-3, duke marrë një pikë që e mban në lojën e kualifikimit, por edhe duke rikthyer në këtë valle Liverpulin që me fitore do ta kishte të sigurt kalimin në raundin tjetër. Legjenda e “të kuqve”, Xhimi Karragher ka kritikuar ashpër paraqitjen e Liverpulit ndaj Seviljes. I pakënaqur me këtë paraqitje të ish-skuadrës së tij, është shprehur Xhimi Karragher i cili i ka krahasuar lojtarët Liverpulit me një grup fëmijësh. “Frustrohem kur e shoh atë pjesë të dytë. Në pikëpyetje ishte nëse mbrojtja e Liverpulit do të mund të përballonte atmosferën brenda stadiumit. Në fillim mendova se jo, por kurrë nuk do ta besoja se ata do të luanin kaq keq, sidomos në pjesën e dytë. Nuk e prisja që Liverpuli ta mbante portën e paprekur, por të jesh në avantazh prej 3:0 dhe të lejosh gola të tillë, ishte sikurse të shikonim një ndeshje fëmijësh”, tha Karragher, i irrituar me lëshimin e lojës nga Liverpuli.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2018 - 10:36

Ditën e mërkurë në orën 13:30 në Korçë mbahet një tubim mbarë qytetar në mbështetje të klubit të futbollit “Skënderbeu”. Tubimi do të zhvillohet nga qendra e qytetit të Korçës, para Katedrales për të marshuar drejt stadiumit.“SKËNDERBEU nuk është vetëm.

Postuar: 20/02/2018 - 08:32

Liga e Kampioneve do të zbresë sonte në mbrëmje në fushë, me dy duele, për të vijuar të mërkurën me dy duele të tjera që do të plotësojnë xhiron e parë të 1/8 e finales së këtij

Postuar: 20/02/2018 - 08:26

Bekim Balaj është rikthyer dhe e ka bërë këtë me gol.

Postuar: 20/02/2018 - 08:21

Kategoria Superiore mbylli dje javën e 20-të të saj, ku padyshim kryetakimi ishte ai që u luajt mbrëmë në kryeqytet midis Partizanit dhe Kukësit.

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio