BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do çojnë pas hekurave të gjithë bandën që shkaktuan vrasje, vdekje dhe grabitje masive në Shqipëri

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do
x

Sport

Qëndrimi/ Jakin vlerëson Xhakën e Shaqirin si lojtarë të domosdoshëm tek Zvicra

Qëndrimi/ Jakin vlerëson Xhakën e Shaqirin si lojtarë

Në radhët e Zvicrës luanin në këtë Botëror të Katarit plot 3 lojtarë shqiptarë, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, si dhe Ardon Jashari. Paraqitja e lojtarëve shqiptarë ka qenë mjaft e mirë dhe këtë e ka vlerësuar pozitivisht edhe stafi teknik i vetë Zvicrës. Kështu, trajneri i përfaqësueses së Zvicrës, Murat Yakin, ka folur për rëndësinë e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës te Zvicra. Ai ka thënë se është i kënaqur me paraqitjen e dy futbollistëve shqiptarë në të kaluarën, por edhe gjatë Botërorit në Katar. Shaqiri dhe Xhaka janë liderë te Zvicra. “Ka qenë një pikëpyetje e madhe për Shaqirin, sepse ai nuk kishte ndeshje të mira. Por, nuk isha i shqetësuar për këtë nëse e shihni se si ka luajtur ai. Për mua ai ishte shumë i rëndësishëm, kishte momente vendimtare. Ai luajti edhe një ndeshje testuese kundër Ganës. Këtë se vuri re askush. Xhaka kishte një rol qendror, ai udhëhoqi skuadrën. Ka punuar mirë në mbrojtje e sulm. Në përgjithësi, jam shumë i kënaqur me dy lojtarët”, ka thënë Yakin në konferencën e fundit në Katar. Kujtojmë që Zvicra u eliminua të martën mbrëma nga Portugalia në 1/8 e finales të Kupës së Botës. Xhaka e Shaqiri ishin ata që e kualifikuan Zvicrën nga grupet.