Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qerimaj me fat, fiton medalje nga dopingu

Postuar: 12/02/2019 - 18:32

Sporti i pastër edhe shpërblehet dhe këtë gjë e konfirmon marrja e medaljes së bronztë të Erkand Qerimajt në Botërorin e Amerikës, thuajse dy vite pas përfundimit të tij.
 
Në atë kampionat peshëngritësi shqiptar u rendit në vendin e katërt në stilin e shkëputjes, një rezultat që gjithsesi ishte shumë i mirë për vendin tonë, ndërkohë që pak kohë më pas vjen konfirmimi se sportisti përpara tij, rumuni Kaptari Dumitru rezultoi pozitiv dhe duhet t’ia dorëzojë medaljen Erkand Qerimajt.
 
“Kjo është medalja ime e 46 e imja. Është diçka fantastike duke marrë parasysh që jemi vend i vogël, pa kushte”, tha Qerimaj.
 
Menjëherë federata shqiptare i është drejtuar federatës botërore që të merret medalja e bronztë që i takon Erkand Qerimaj. Dhe dokumentacioni është gati, tashmë Federata Rumune e Peshëngritjes do të kthejë medaljen e cila do t’i dorëzohet peshngëritësit shqiptar. Ndërkohë që përpara është Kampionati Evropian që zhvillohet në Gjeorgji nga datat 7 deri më 13 prill, ku Qerimaj pavarësisht vështirësive pretendon medalje.
 
“Sa të jem në sport, qëllimi im i vetëm është medalja”, tha Qerimaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:27

 Juventusi fitoi ditën e djeshme zyrtarisht titullin kampion për herën e tetë rradhazi në Serinë A.

Skuadra e drejtuar nga Masimiliano Alegri ka përmbysur Fiorentinën, nga 0-1 në 2-1.

Postuar: 21/04/2019 - 07:54

Premier League angleze po vijon të dhurojë surpriza dhe emocione të forta në këto javë të fundit

Postuar: 21/04/2019 - 07:52

Java e 30-të e kampionatit, Kategoria Superiore, nuk pati ndonjë surprizë të mirëfilltë, por mund

Postuar: 21/04/2019 - 07:51

 Ardhja dhe largimi i Kristian Panuçit shënoi një periudhë stanjacioni në përfaqësuesen e fu

Postuar: 20/04/2019 - 20:45

Juventusi shpallet kampion i Italisë për të tetën herë radhazi.

Postuar: 20/04/2019 - 14:25

Një fenomen i rrezikshëm ka ndodhur gjatë Interi-Atalanta në stadiumin “San Siro”.

Postuar: 20/04/2019 - 08:11

Liverpuli e Totenhemi ndodhen në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve, kurse Çelsi dhe