BREAKING NEWS

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë Durrës të arrestuar nga SPAK

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë
x
BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u lëshua urdhër-arresti

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x

Sport

Quajeni “CR197”, Ronaldo nuk di të ndalet, paraqitje dhe gola rekord

Quajeni “CR197”, Ronaldo nuk di të ndalet, paraqitje dhe gola

Portugalia e re e Roberto Martinez nis me një histori të vjetër, nis me historinë e lavdishme të luzitaënve, C.Ronaldo-n. Mosha është thjesht një numër për CR7 i cili zbriti si titullar në sfidën kundër Liechtenstein, kjo ishte ndeshja e tij e 197 me Portugalinë duke u shndërruar në lojtarin me më shumë ndeshje në histori me një ekip përfaqësues. Ronaldo nuk ishte thjesht figurant, por protagonist absolut në këtë përballje duke realizuar një dopietë golash.

Quajeni “CR197”, Ronaldo nuk di të ndalet, paraqitje dhe gola

Fillimisht ishte Cancelo që kaloi Portugalinë në avantazh me një predhë nga jashtë zonë që gjeti devijimin me fat, ndërsa me fillimin e pjesës së dytë B.Silva dyfishoj shifrat. Në minutën e 51-të, Portugalia fitoi një 11-metërsh dhe nga pika e bardhë e penalltisë, Ronaldo u tregua i saktë duke dërguar shifrat në 3-0.

Në të 63-tën, Ronaldo realizoi një gol shumë të bukur nga goditja e dënimit duke kompletuar “pokerin” e Portugalisë. Me këtë dygolësh, CR7 shkon në kuotën e 120 gola me ekipin përfaqësues, edhe ky rekord absolut.