Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reagon Skënderbeu: Ende nuk është përfundimtare vendimi i CAS-it

Postuar: 14/06/2018 - 18:18

 Pas lajmit të bërë publik nga KAS, i cili rrëzoi kërkesën e Skënderbeut për të marrë pjesë në kupat e Europës këtë sezon, ka reaguar edhe klubi korçar. Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, klubi i Skënderbeut shkruan se kjo nuk është përfundimtare pasi vendimi do të merret në muajt në vazhdim.

“Deklaratë për shtyp mbi vendimin e CAS”

Sot, 14 qershor 2018, CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) ka marrë vendim dhe ka refuzuar kërkesën e KF Skënderbeut, për pezullimin e efekteve të vendimit të komisionit të Apelit të UEFA-s.

Kjo nënkupton refuzimin e kërkesës për të marrë pjesë në kompeticionet europiane deri në marrjen e një vendimi përfundimtar nga CAS.

Për të sqaruar opinionin publik, CAS ka refuzar vetëm kërkesën për pezullimin e efekteve ndërkohë që është pranuar apelimi i vendimit të komisionit të apelit pranë UEFA-s. Vendimi përfundimtar do të merret në muajt në vazhdim.

Klubi dhe zyra ligjore mbetet besimplotë se vendimi përfundimtar do të jetë në favor të KF Skënderbeut.

Me respekt,

KF Skënderbeu

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 23:29

Cristiano Ronaldo, ashtu siç është traditë kur një futbollist transferohet në një ekip te ri futbolli, ka kënduar sot para shokëve të skuadrës te Juventusi.

Postuar: 17/08/2018 - 22:19

Ka nisur me tensione edicioni i 80 i kampionatit shqiptar.

Postuar: 17/08/2018 - 20:37

Argjentina është gati për të nisur një epokë të re, ndonëse nën drejtimin e trajnerit të përkoh

Postuar: 17/08/2018 - 18:55

Emiliano Vila nuk është më pjesë e Skënderbeut.

Postuar: 17/08/2018 - 12:33

Në ditën e fundit të merkatos që lejon futbolli italian, kampionët e Serie A u privuan nga një em

Postuar: 17/08/2018 - 07:15

 Merkato po shkon drejt fundit dhe klubet elitare europiane po nxitojnë të bëjnë blerjet e t

Postuar: 17/08/2018 - 07:13

Zvicra ka prej kohësh që akuzon Shqipërinë se po i vjedh talentet.