Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Real Madrid bën gati çekun, e pabesueshme sa do të paguajë për Mbape

Postuar: 17/09/2019 - 17:40

Me sulmin ndaj Nejmarit që dështoi këtë verë, Real Madrid ka ndryshuar objektiv, por jo qytet dhe as skuadër. Tashmë dëshira e çmendur e “Los Blancos” është një tjetër sulmues i Paris Sën Zhërmenit dhe për të Florentino Perez ka ndërmend të bëjë një sakrificë të jashtëzakonshme financiare.

 
Reali do Kilian Mbapen dhe ka bërë gati një ofertë të majme. Bëhet fjalë për një shumë prej 225 milionë eurosh për PSG-së dhe një pagë prej 35 milionë eurosh në sezon për sulmuesin e talentuar të përfaqësueses së “gjelave”. Lajmin e zbulon “El Chiringuito”, që ndër të tjera shton se për të bindur sheikun Naser Al Khaleaifi, ka bërë mënjanë dhe 50 milionë euro të tjera në formë bonusesh për një total prej 275 milionë eurosh! Emisioni i njohur spanjoll shkon më tej, duke theksuar se madrilenët kanë praktikisht në dorë akordin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 07:20

Kryendeshja e Spanjës dhe ndoshta e krejt futbollit europian e botëror, Barcelona-Real Madrid, e cila është “El Clasico” e parë për këtë sezon, është shtyrë zyrtarisht, si pasojë e trazirave të shumta në K

Postuar: 19/10/2019 - 07:17

Lojtarët shqiptarë që luajnë me skuadrën përfaqësuese të Shqipërisë, nuk i kalojnë 20 mln eurot n

Postuar: 19/10/2019 - 07:16

Dje startoi java e 8-të e kampionatit kombëtar, Kategoria Superiore, me vetëm një takim, Teuta-Fl

Postuar: 18/10/2019 - 20:00

Stadiumi i ri kombëtar, "Arena Kombëtare" do t’i hapë zyrtarisht dyert  në n

Postuar: 18/10/2019 - 07:22

Lionel Mesi është padyshim lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 18/10/2019 - 07:21

Peshëngritja është sporti që i ka sjellë vendit më shumë medalje nga aktivitetet ndërkombëtare dh

Postuar: 18/10/2019 - 07:19

Skënderbeu do të presë këtë të shtunë Kukësin, në atë që konsiderohet si një kryetakim për Superi