BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Sport

Real Madrid mposht Malmon, Ronaldo triumfues, arrin rekordin e Raul Gonzales

Real Madrid mposht Malmon, Ronaldo triumfues, arrin rekordin e Raul Gonzales
Real Madridi ka mposhtur Malmon në ndeshjen e Grupit A në Ligën e Kampionëve.
 
Fitorja e Mbretërve ka ardhur përmes dy golave të shënuar nga Cristiano Ronaldo. Golat kanë domethënie të madhe për futbollistin, pasi ka arritur rekordin e Raul Gonzales, i cli kishte mbante rekordin me më shumë gola të shënuar në La Liga me 501 gola.
 
Golin e parë Ronaldo e shënoi në minutën e 29-të, ndërsa të dytin në minutën e 90-të të takimit.
 
Në ndeshjen tjetër të Grupit A, Shakhtar Donetsk është mposhtur nga Paris Saint Germain me rezultat 3-0.