BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x
BREAKING NEWS

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të plotë po i mbush xhepat me para Vladimir Putinit, ja prapaskenat e bujshme

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të
x

Sport

Real Madrid në zi, ndahet nga jeta legjenda e futbollit, klubi del me deklaratë emocionuese (EMRI+FOTO)

Real Madrid në zi, ndahet nga jeta legjenda e futbollit, klubi del me

Ditë shumë e trishtuar për Real Madrid, teksa mëngjesin e sotëm ka marrë vesh lajmin e trishtë. Ndërron jetë në moshën 88-vjeçare Don Francisco Gento , i njohur në botën e futbollit si Paco Gento, Ku pas një jete të lidhur me futbollin dhe Real Madridin midis viteve 1953 dhe 1970, ai fitoi tituj të shumtë , ndërsa arriti të bëhet lojtari i vetëm në histori që ka fituar gjashtë  Kupa Evropiane .

Real Madridi , përmes një deklarate zyrtare, ka dashur të raportojë lajmin dhe të jetë në krah të të afërmve në këto momente delikate.

Deklarata e Real Madridit:

Real Madrid CF, presidenti i tij dhe Bordi i Drejtorëve shprehin keqardhje të thellë për vdekjen e Francisco Gento, president nderi i Real Madridit dhe një nga legjendat më të mëdha të klubit tonë dhe të futbollit botëror.

Real Madrid dëshiron të shpreh ngushëllimet dhe dashurinë për gruan e tij Mari Luz, djemtë e tij Francisco dhe Julio, mbesat e tij Aitana dhe Candela dhe të gjithë të afërmit, kolegët dhe të dashurit e tij.

Paco Gento është lojtari i vetëm në historinë e futbollit që ka fituar 6 Kupa Evropiane. Ai mbrojti fanellën e klubit tonë në vitet 1953-1971 dhe gjatë 18 sezoneve në Real Madrid fitoi, përveç 6 Kupave të Europës, 12 Ligave, 2 Kupave të Spanjës, 1 Kupës Ndërkontinentale, 1 Botërorit të Vogël dhe 2 Kupave. Latinët. Në Real Madrid ai luajti 600 ndeshje dhe shënoi 182 gola. Ai ishte ndërkombëtar me ekipin spanjoll në 43 raste.

Figura e Paco Gentos përfaqëson besnikërisht të gjitha vlerat e Real Madridit dhe ka qenë dhe do të vazhdojë të jetë një pikë referimi për Real Madridin dhe botën e sportit. Tifozët e Madridit dhe të gjithë tifozët e futbollit do ta kujtojnë gjithmonë atë si një nga legjendat e tyre të mëdha.

Francisco Gento ka vdekur në moshën 88-vjeçare. Real Madridi gjithashtu shpreh ngushëllimet e tij për të gjithë anëtarët dhe tifozët e Real Madridit”, thuhet në deklaratën e skuadrës madrilene.

Real Madrid në zi, ndahet nga jeta legjenda e futbollit, klubi del me