Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reali e mbyll me turp sezonin, shënon disfatën e 12 në “La Liga”

Postuar: 19/05/2019 - 15:01

Real Madrid ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit, pasi është mposhtur në Bernabeu 0-2 nga Betis.

Real Madrid e ka mbyllur me një paraqitje zhgënjyese sezonin në “La Liga” pasi skuadra madrilène është mposhtur 0-2 nga Betis në javën e fundit të kampionatit. Pas një pjese të parë të mbyllur pa gola, në të dytën vendosën golat e Loren dhe Jese.

Përveç rezultatit, zhgënjyese në këtë takim ishte dhe loja, por pas nuk mbetën as statistikat. Pas 38 javësh kampionat kjo ishte humbja e 12 për Real Madrid, që e mbyll në vendin e tretë me 68 pikë, 8 më pak se Atletico Madrid e vendit të dytë dhe 18 më pak se Barcelona e vendit të parë që ka ende një ndeshje për të zhvilluar.

I vetmi kompensim për tifozët e Realit është merkato e bujshme e premtuar gjatë kësaj vere nga drejtuesit e klubit, por gjithçka mbetet për t’u parë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 20:14

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar një njoftim për të gjithë publikun sportiv, duke lajmëruar për emrin e ri të stadiumit kombëtar dhe ndarjen e tribunave.

Postuar: 15/11/2019 - 19:55

Ish-kampion i Skënderbeut të Korçës në mundje, Artur Kreka ka ndërruar jetë ditën në moshën 58-vj

Postuar: 15/11/2019 - 18:02

Të dielën, më 17 nëntor, do të mbahet ceremonia e përurimit të stadiumit të ri Arena Kombëtare, k

Postuar: 15/11/2019 - 17:21

Franca dhe Turqia janë dy kombëtaret që kanë prerë tashmë biletën për në Euro 2020 nga grupi H ku

Postuar: 15/11/2019 - 15:37

“Air Albania Stadium” do të inagurohet të dielën kundër Francës.

Postuar: 15/11/2019 - 09:16

Stadiumi i ri Kombëtar duket se është gati për ndeshjen me Francën, pasi tashmë i është vendosur

Postuar: 15/11/2019 - 07:21

Vite më parë ai ishte një nga sulmuesit më të shpejtë e më të mirë në qarkullim.