BREAKING NEWS

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto kategori! Kryeministri Edi Rama tregon kush përfiton

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto
x
BREAKING NEWS

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit për t’i dhuruar ish-kompleksin “Partizani” dhëndrit të Sali Berishës

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën lidhet nga aferat dhe Soros, Perëndimi do ketë paketë surprizë

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë dy emrat e njohur të politikës që do takojë

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë
x
BREAKING NEWS

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit amerikan: Rusia do të humbasë Donbasin dhe Krimenë, ja çfarë e pret “Carin” deri në vitin 2023

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit
x
BREAKING NEWS

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim: Të përfshirë dhe zyrtarë!

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim:
x

Sport

Reali i pandalshëm, fiton Superkupën e Europës

Reali i pandalshëm, fiton Superkupën e Europës

Real Madrid ka fituar Superkupën e Europës duke mundur 2-0 në finale Frankfurtin.

Los Blancos shënuan nga një gol për cdo pjesë Alaba 37′ dhe Benzema 65′.

65′ GOOOOL REAL MADRID 2-0/ Karim Benzema dyfishon shifrat. Pas asisit të Vinicius, sulmuesi nuk fal në hyrje të zonës! Shpërthen festa te madrilenët!

60′ Traversa i mohon golin Kasemiros. Mesfushori brazilian provoi me një predhë nga jashtë zonës, por tentativa u ndal nga trau i portës.

55′ Frankfurti shpëton nga pësimi i golit të dytë. Topi i goditur nga Vinicius, përplaset te Benezem dhe më pas shkon në trupin e portierit Trap.

51′ Gjermanët fitojnë terren duke avancuar përpara, por mungojnë rastet e rrezikshme në portat respektive.

46′ Starton pjesa e dytë…

Mbyllet pjesa e parë!

41’ Benzema ka mundësinë që të mbyllë ndeshjen me një gjuajtje në pozicion ballor, por nuk gjen katërkëndorin e portës së Eintraht.

37’ GOOOL Real Madrid. Pas zhvillimit të një goditje nga këndi, topi shkon te Benzema i cili e çon te Kasemiro. Ky i fundit e kalon te Alaba i cili i vetëm në zonë çon sferën në rrjetë.

37’ Aksion spektakolar i Vinicius i cili shfaqet në krahun e majtë. Ai gjen hapësirën dhe gjuan në shtyllën e dytë, Trap devijon topin në këndore.

24’ Knauf tenton një gjuajtje nga e djathta e zonës, Kurtua është në pozicion në shtyllën e parë dhe grushton topin.

17’ Aksion i shpejtë i madrilenëve me Benzema i cili nxjerr Vinicius në pozicion gjuajtje, por tentativa e tij ndalet para se të kalojë vijën fatale nga Tuta.

14’ Kamada shfaqet para Kurtua dhe gjuan në portë, por gardiani i madrilenëve grushton duke larguar rrezikun.

FORMACIONET ZYRTARE

REAL MADRID: Kurtua, Karvahal, Militao, Alaba, Mendi, Kasemiro, Modriç, Kros, Valverde, Vinicius, Benzema. Trajner: Karlo Ançeloti

EINTRAHT FRANKFURT: Trap, Ndicka, Tuta, Toure, Sou, Rode, Knauf, Lenz, Lindstrom, Kamada, Borre. Trajner: Oliver Glasner