BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Sport

Reali shënon dy super gola ndaj Barcelonës, ngjiten në krye të renditjes

Reali shënon dy super gola ndaj Barcelonës, ngjiten në krye

Real Madrid është fituesi i “Klasikes” së Spanjës.

Ekipi i Zinedine Zidane u tregua superior ndaj Barcelonës, sidomos në pjesën e parë, duke shënuar dy gola.

Rezultatin e zhbllokoi Karim Benzema, më një gol fantastik me takë, pas krosimit të Vazquez.

Goli i dytë erdhi me goditje dënimi. Gjuajtja e Toni Kroos u devijua dy herë përpara se të hynte në portën e mbrojtur nga Ter Stegen.

Në pjesën e dytë Barcelona reagoi, me mbrojtësin Mingueza që shkurtoi diferencën, ndërsa Jordi Alba nuk shfrytëzoi një rast të mirë, i vetëm përballë Courtois.

Real Madrid parakalon Barcelonën dhe barazon në krye të renditjes Atletico Madrid, me 66 pikë.