BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Sport

Reali tentoi deri në fund Vlahoviçin, merkatoja në Spanjë mbyllet pa zhurmë

Reali tentoi deri në fund Vlahoviçin, merkatoja në Spanjë

Mund të kishte qenë goditja e dimrit, por mbeti thjesht një përpjekje e pasuksesshme ajo e Realit të Madridit për sulmuesin e Juventusit, Dushan Vlashoviç.

Me kaosin e krijuar te Juventusi pas dënimit të marrë, Reali i Madridit bëri sondazhet e para në lidhje me serbin.

Mediat spanjolle pranë Realit bënë me dije se në zyrat e presidentit Perez, në orët e fundit të merkatos në Spanjë, emri i bomberit të Juventusit ka qenë në krye të listës. Ajo që ka bërë Realin të tërhiqet në fund ka qenë çmimi i kripur që do të duhej të paguante në arkat e Juventusit.

Bëhej fjalë për 70-80 milionë euro, të cilat Reali nuk ishte i gatshëm t’i shpenzonte në janar. Megjithatë, mediat madrilene nënvizojnë se në fund të ditës kjo mund të ketë qenë dhe një “lojë” e “Los Blancos” për të testuar pulsin e Juventusit. Një gjë është e qartë, sipas “AS”, se në verë Reali i Madridit do t’i futet seriozisht pistës që të çon te Dushan Vlahoviç.

ASNJË LËVIZJE – Ajo që habit me Realin e Madridit qëndron në faktin se klubi i bardhë nuk ka bërë asnjë lëvizje në merkaton e janarit. Në fakt pritej ndonjë largim, por në fund të gjithë kanë qëndruar në Madrid, edhe ata lojtarë, të cilëve u përfundon kontrata me klubin në mbyllje të sezonit.

SPANJA E VARFËR – Ndërsa në Angli bëhej nami deri në orën 00:00, merkatoja e janarit në Spanjë ka qenë mjaft e varfër.

Skuadrat kryesore në La Liga, Reali i Madridit, Barcelona, Sociedadi, Atletiko e Madridit, Vijarreali, Betisi kanë bërë një merkato minimaliste. Natyrisht bie në sy fakti se Barcelona dhe Reali nuk kanë afruar asnjë lojtar në janar. Katalanasit më së shumti janë fokusuar në rinovimin e kontratave me lojtarët ekzistues.

Nga katër skuadrat e para në La Liga, vetëm Atletiko ka pasur lëvizje të rëndësishme me afrimin e Depait nga Barcelona dhe largimin e Kunjës dhe Zhoao Feliksit drejt Premier Ligës.