BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x

Sport

Realizoi golin 'e jetës', idhulli i ri i Kombëtares Shqiptare mesazh emocionues: Në gjakun tim buron…(FOTO)

Realizoi golin 'e jetës', idhulli i ri i Kombëtares

Xhuliano Skuka ka qenë protagonisti i fitores 2-0 të Shqipërisë ndaj Armenisë, teksa në ndeshjen e tij të parë para tifozëve kuqezi, ai ia ka dalë të shënojë edhe golin e tij të parë me këtë fanellë. Një gol të cilin ai e festoi me shokët, por edhe duke puthur stemën në fanellë.

Një mesazh i qartë i asaj që ishte gati të bënte për ngjyrat kuqezi e shpresonte ta bënte edhe në të ardhmen. Një mesazh që e bëri të qartë edhe me postimin tij në rrjetet sociale pas sfidës.

“Ti Shqipëri më jep nder, më jep emrin shqiptar. Jam me fat që arrita të luaja dhe të plotësoj dëshirën që e kisha në atë anë ku mbaja stemën më të bukur, atë kuqezi. Në zemrën time, ne gjakun tim buron gjaku i të qenurit besnik ndaj tifozërisë më të bukur dhe besnik i plotësimit të synimeve. Faleminderit Zot. Faleminderit ju që më besuat  dhe keni qenë pranë meje gjithmonë, është vetëm fillimi”, shkruante Skuka në postimin e tij.