BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Sport

Redon Xhixha fiton “Topin e Artë” për vitin 2022, tek femrat e merr Megi Doçi

Redon Xhixha fiton “Topin e Artë” për vitin 2022, tek

“Më të mirët e 2022”, nxori mbrëmë nëpërmjet një ceremonie gala, të organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit në TKOB, lojtarët më të mirë të futbollit për vitin që lamë pas. Në fakt, ndryshe nga herët e tjera, ceremonia e mbrëmshme pati ndjesi të veçantë sepse e nderuan ministrja e sportit Evis Kushi etj, por mungoi kryeministri Edi Rama. U dhanë çmimet për më të mirët, si lojtarë, trajnerë e arbitra. ?mimin e trajnerit më të mirë e mori Orges Shehi, që fitoi ndaj rivalëve Josa e Duro. Për arbitrin më të mirë u zgjodh 32-vjeçari Juxhin Xhaja. Një çmim i veçantë iu dha skuadrës së Vllaznisë për femra që shkroi histori duke u futur në fazën e grupeve (16-she) të Champions League.

Xhixha, më i miri i Superiores

Redon Xhixha shpallet futbollisti më i mirë i vitit 2022. Në një ceremoni gala të organizuar në Tiranë, sulmuesi i Tiranës, i larguar pak ditë më parë drejt Karabagut në Azerbajxhan, u votua nga kapitenët dhe trajnerët e skuadrave si lojtari më i mirë dhe kështu iu dha “Topi i Artë” i Superiores për vitin që lamë pas. 24-vjeçari ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm që formacionit të Tiranës, duke kontribuar maksimalisht me golat e tij në fitimin e titullit kampion. Në vitin 2022, Xhixha shënoi 23 gola në kampionat, kupë dhe ndeshjet ndërkombëtare, po aq sa dhe Xhuljano Skuka, i cili u rendit i dyti nga votat e marra, ndërkohë në vendin e tretë u rendit Mentor Mazrekaj i Laçit. Nga Azerbajxhani, në pamundësi për të qenë në Tiranë, 24-vjeçari është shprehur shumë i lumtur për këtë çmim prestigjoz. “Është një emocion jashtëzakonisht i madh për mua që jam vlerësuar me këtë çmim. Ndihem keq që nuk jam sonte në sallë me ju që ta tërheq vetë këtë çmim, por para pak ditësh finalizova transferimin tim te Qarabag dhe e kam të pamundur të jem aty. Dua të falënderoj familjen time dhe ekipin e Tiranës ku dola kampion. Dua të them që futbolli shqiptar është një vitrinë e mirë për të bërë një hap të rëndësishëm në karrierë në ekipet e njohura europiane. Mbrëmje të bukur të gjithëve dhe ia kalofshi sa më mirë”, deklaroi Xhixha.

Megi Doçi, “Topi i Artë” në futbollin e femrave

Futbollistja Megi Doçi mori “Topin e Artë” për femra , një vlerësim i merituar për atë që bëri me Vllazinë në kampionat dhe UEFA Champions League. “Ndihem e emocionuar, pasi është e veçantë që shpërblehet puna e vazhdueshme ndër vite. Një falënderim i veçantë për trajnerët dhe kapitenët që më votuan për këtë çmim. Sigurisht dhe një falënderim për shoqet e ekipit që shkëlqyen në Champions. Falënderimet janë të shumta dhe nuk dua të lë pa përmendur dhe presidentin Armando Duka që i ka qëndruar afër këtij sporti”, tha Doçi.

11-shja më e mirë, dominon Tirana e Partizani

Në 11-shin më të mirë të vitit dominojnë lojtarët e Tiranës dhe të Partizanit, nga 4 secila. Më pas Vllaznia me 2 e Laçi me 1, të gjithë të merituar për atë që dhanë në fushën e lojës jatë vitit të kaluar. Visar Bekaj u zgjodh portieri më i mirë. Në mbrojtje u zgjodhën Hakaj, Gurishta, Bitri dhe Najdovski. Në mesfushë Masanga, Matodo e Rrapaj, Mazrekaj. Ndërkohë, në sulm u zgjodhën Skuka, Xhixha e Seferi.