BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Sport

Refuzuan në “Elbasan Arena”, ja çfarë bën Bjellorusia para sfidës me Shqipërinë, cilat ishin planet e përgatitura?

Refuzuan në “Elbasan Arena”, ja çfarë bën

Sikundër u bë me dije më herët, FSHF u vu në lëvizje duke hyrë në komunikim të drejtpërdrejtë me UEFA-n, për të ndryshuar stadiumin dhe ndeshja e sotme të mos luhej në “Air Albania”.

Por nga ana tjetër, Bjellorusia ndoqi një strategji të zgjuar, ndërsa refuzoi që ndeshjen zyrtare me Shqipërinë ta luajë në “Elbasan Arena”. Por ajo çfarë bie në sy është fakti që kundërshtari për këtë ndeshje, është spostuar që stërvitjen zyrtare ta bëjë në Elbasan.

Qeveria europiane e futbollit kishte rënë dakord për ndryshimin e stadiumit, por që të plotësohet agjenda, duhet të ishte dakord edhe Bjellorusia. E cila planet i ka bërë me stadiumin e ri, dhe ka refuzuar që ndeshja të zhvendoset në Elbasan.