Rei Manaj godet sërish, gol dhe sinjal De Biazit para ndeshjes me Italinë

Postuar: 19/03/2017 - 08:14

Sulmuesi Rei Manaj realizoi një supergol gjatë ditës së djeshme për skuadrën e tij Piza në Serie B italiane, i dyti gol radhazi në këtë kampionat. Edhe pse Piza e tij barazoi 1-1 përballë Latinës, për Manaj kjo ishte një ndeshje e madhe, sepse ai tashmë mund të quhet një bomber që shënon rregullisht dhe merr përsipër përgjegjësi. Është fare i ri, vetëm 20 vjeç, por me golat e tij të ditëve të fundit ka arsye të pretendoj të luajë në Kombëtaren A të trajnerit Xhani De Biazi. Ishte minuta e 50-të e këtij takimi kur Manaj tundi rrjetën e Latinës, duke marrë edhe duartrokitjet e tifozëve të Pizës. Pavarësisht se skuadra mori vetëm një pikë në fund, shtypi italian vlerësoi lart sulmuesin shqiptar, duke thënë se dy gola radhazi në kampionatin e Serisë B janë një shenjë që ai po ringjallet dhe po kthehet sërish në top-formë, për të pasur sukses edhe më tej. Tek Piza Manaj po gjen vetveten dhe duket se ka fituar edhe duelin me sulmuesin tjetër shqiptar, Edgar Çani. Sulmuesi Manaj u zëvendësua në minutën e 67-të të takimit të djeshëm, ndërkohë që bomberi tjetër kuqezi, Edgar Çani, u aktivizua në minutën e 83-të. Nga ana tjetër, në portë për skuadrën e Pizës luajti 90 minuta ish-gardiani i përfaqësueses së Shqipërisë, Sajmir Ujkani, i cili luan tani si portier i Kombëtares së Kosovës. Ecuria e mirë e Manajt mund të sjellë joshjen e De Biazit dhe ftesa për të duket jo vetëm e garantuar, por lushnjari mund të sfidojë me këtë ritëm edhe Armando Sadikun që duket sulmues i parë për momentin.

Total votes: 6

Postuar: 20/09/2017 - 07:42

Pas akuzave të talentit shqiptar nga Maqedonia, Enis Bardhi, i cili deklaroi për mediat sportive se kishte dashur të luante për Shqipërinë por kishte hasur në heshtjen e zyrtarëve të saj, madje duke i vënë gishtin Redi Jupit, kanë reaguar edhe zyrtarët e federatës dhe këtë herë është menaxheri i FSHF-së ng

Postuar: 20/09/2017 - 07:39

Skënderbeu që luan në fazën e grupeve të Ligës së Euros dhe konsiderohet edhe si favoriti kryesor për të fituar titullin kampion këtë edic9ion, u ndal në mënyrë të papritur nga

Postuar: 20/09/2017 - 07:37

Sulmuesi Edgar Çani debutoi në Kategorinë Superiore, por pa lënë gjurmë në ndeshjen e parë të tij, nisur dhe nga fakti se vinte nga një dëmtim jo i lehtë ku qëndroi për shumë ja

Postuar: 20/09/2017 - 07:34

Kryendeshja e javës së dytë e luajtur në “Selman Stërmasi” është shoqëruar para dhe pas duelit me ngjarje interesante që kanë tërhequr vëmendjen e shikuesve dhe të m

Postuar: 19/09/2017 - 07:39

Një nga lojtarët shqiptarë që spikati në javën që lamë pas ishte padyshim mbrojtësi Ivan Balliu, i cili është pjesë e Metz në kampionatin francez të Ligue 1.

Postuar: 19/09/2017 - 07:34

Video Asisten Reffery (VAR) po prodhon polemika të mëdha. Përdorimi i teknologjisë në futboll, konkretisht ai i VAR, jo pak herë ka prodhuar debate.

Postuar: 19/09/2017 - 07:33

Më 6 tetor Shqipëria do të luajë kundër Spanjës në stadiumin e Hercules, i cili ka një kapacitet prej 30 mijë vendesh.