Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rei Manaj godet sërish, gol dhe sinjal De Biazit para ndeshjes me Italinë

Postuar: 19/03/2017 - 08:14

Sulmuesi Rei Manaj realizoi një supergol gjatë ditës së djeshme për skuadrën e tij Piza në Serie B italiane, i dyti gol radhazi në këtë kampionat. Edhe pse Piza e tij barazoi 1-1 përballë Latinës, për Manaj kjo ishte një ndeshje e madhe, sepse ai tashmë mund të quhet një bomber që shënon rregullisht dhe merr përsipër përgjegjësi. Është fare i ri, vetëm 20 vjeç, por me golat e tij të ditëve të fundit ka arsye të pretendoj të luajë në Kombëtaren A të trajnerit Xhani De Biazi. Ishte minuta e 50-të e këtij takimi kur Manaj tundi rrjetën e Latinës, duke marrë edhe duartrokitjet e tifozëve të Pizës. Pavarësisht se skuadra mori vetëm një pikë në fund, shtypi italian vlerësoi lart sulmuesin shqiptar, duke thënë se dy gola radhazi në kampionatin e Serisë B janë një shenjë që ai po ringjallet dhe po kthehet sërish në top-formë, për të pasur sukses edhe më tej. Tek Piza Manaj po gjen vetveten dhe duket se ka fituar edhe duelin me sulmuesin tjetër shqiptar, Edgar Çani. Sulmuesi Manaj u zëvendësua në minutën e 67-të të takimit të djeshëm, ndërkohë që bomberi tjetër kuqezi, Edgar Çani, u aktivizua në minutën e 83-të. Nga ana tjetër, në portë për skuadrën e Pizës luajti 90 minuta ish-gardiani i përfaqësueses së Shqipërisë, Sajmir Ujkani, i cili luan tani si portier i Kombëtares së Kosovës. Ecuria e mirë e Manajt mund të sjellë joshjen e De Biazit dhe ftesa për të duket jo vetëm e garantuar, por lushnjari mund të sfidojë me këtë ritëm edhe Armando Sadikun që duket sulmues i parë për momentin. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 28/03/2017 - 22:20

Gianni De Biasi beson se Shqipëria e ka merituar fitoren ndaj Bosnjës.
 
Tekniku italian pas ndeshjes miqësore të cilën Shqipëria e humbi 2:1, ka deklaruar se skuadra e tij e ka merituar fitoren.
 

Postuar: 28/03/2017 - 20:34

Federata Shqiptare e Futbollit vendosi që të përjashtonte grupimin “Illyrian Elite” nga ndeshjet e Kombëtares si dënim për prishjen e imazhit të Shqipërisë në ndeshj

Postuar: 28/03/2017 - 07:47

Federata holandeze e futbollit nuk do të vendosë për shpejt një kandidaturë, por emri i Van Gal po shfaqet si më popullor dhe i pranueshëm për “tulipanët&rdquo

Postuar: 28/03/2017 - 07:44

Trajneri Xhani De Biazi do të ketë një përballje të vështirë sot kundër Bosnjë-Hercegovinës, një ekip me shumë yje në gjirin e saj, ndërkohë që gjendja psikologjike e skuadrës t

Postuar: 28/03/2017 - 07:39

Trajneri i Kombëtares Xhani De Biazi është vënë në qendër të akuzave në rrjetet sociale, ku thuajse shumica e fansave e akuzojnë se nuk ka vepruar drejt me zgjedhjen e formacion

Postuar: 28/03/2017 - 07:34

Shqipëria ka një brez lojtarësh cilësorë që mundësuan pjesëmarrjen në Europianin e Francës, por në të njëjtën kohë ka dhe plot të rinj të talentuar që po presin radhën të afirmo

Postuar: 27/03/2017 - 13:41

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Andi Lila, në një prononcim për “Supersport”, ka thënë se do të jetë gjithnjë i gatshëm për të ndihmuar kombëtaren, qoftë si futbol