BREAKING NEWS

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk përmbahet Artan Hoxha, i bën kërkesën e papritur kryeministrit Rama për situatën në Kakavijë: Pse, vetëm greket i ha COVID-19?!

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk
x

Sport

Rekord! Del shifra zyrtare sa tifozë ishin sot të pranishëm në “Air Albania Stadium” për derbin Partizani-Tirana

Rekord! Del shifra zyrtare sa tifozë ishin sot të pranishëm

19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium”. Kjo është shifra zyrtare e numërit elektronit të biletave të kaluara nga tifozët në hyrjet e tij, çka ka konfirmuar interesmin e jashtëzakonshëm që pati kjo ndeshje.

“Air Albania Stadium” ka një kapacitet prej 21750 vendesh dhe duke qenë se një pjesë e stadiumit u mbajt e mbyllur për arsye sigurie, atëherë shifra e biletave të shitura është vërtet e kënaqshme. Ndërkohë mësohet se Partizani si organizator i ndeshjes ka arkëtuar rreth 200 milionë lekë nga kjo sfidë, gjysma e të cilave do të shkojë për të prekurit e tërmetit.