Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rekord historik, ky sportist do të paguhet 1 milionë dollarë në ditë (Emri)

Postuar: 17/10/2018 - 16:54

Duke filluar nga dita e sotme kemi një rekord të ri, me sportistin më të paguar në botë. Bëhet fjalë për boksierin Saul Canelo Alvarez që ndeshet në peshat e rënda.Ai ka nënshkruar një kontratë me firmën e transmetimit direkt “DAZN”, duke u bërë sportisti më i paguar në histori. Boksieri i peshave të rënda do të përfitojë plot 365 milionë dollar në vit. E thënë ndryshe, 1 milionë dollar në ditë.

Kujtojmë që pas tij renditet boksieri amerikan, Floyd Mayweather me 238 milionë dollar fitime në vit. Sa i përket Cristiano Ronaldos, ylli i Juventusit duhet të mësohet me rënien nga lista e sportistëve më të pasur në botë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 07:31

Trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, ka bërë një hap prapa dhe i “lutet” sulmuesit Gareth Bejl për të qenë pjesë e formacionit “Los Blancos” për ndeshjet e para në kampionat.

Postuar: 17/08/2019 - 07:28

Merkato e verës po shkon drejt fundit dhe klubet e Superiores po nxitojnë të përmbushin objektiva

Postuar: 17/08/2019 - 07:26

Në sezonin e ri vetëm tri skuadra do të luftojnë për titullin.

Postuar: 16/08/2019 - 18:52

Eden Hazard nuk do të udhëtojë me Realin për transfertën me Celta Vigon në javën e parë të La Lig

Postuar: 16/08/2019 - 07:30

Mesi apo Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”?

Postuar: 16/08/2019 - 07:26

Kukësi bëri dje një tjetër goditje që mban “erë” pretendimesh për titull.