BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Sport

Rikthehet me shkëlqim treshja Mesi-Nejmar-Mbape, PSG “fluturon” në miqësoren japoneze

Rikthehet me shkëlqim treshja Mesi-Nejmar-Mbape, PSG “fluturon”

Paris San Zhermen ka prej vitesh që mbledh lojtarët më të mirë në qarkullim, por ajo ende nuk e ka fituar një titull të Ligës së Kampioneve të Europës, pavarësisht dominimit të futbollit francez. Sheikët me në krye Al Khelaifin vijojnë të bëjnë blerje faranike, me lojtarët më të mirë në qarkullim, por Champions mungon. E megjithatë ai vijon të shpresojë. Ky edicion nisi me një miqësore në Japoni, dhe ka shkëndija për një shkëlqim të “yjeve” të skuadrës. Në fakt, “yjet” e Paris San Zhermen u argëtuan mjaftueshëm në testin miqësor ndaj skuadrës japoneze të Gamba Osaka. Para spektatorëve vendas, Lionel Mesi, Nejmar dhe Kilian Mbape nisën shfaqjen dhe bënë të mundur që PSG të arrinte një sukses me shifrat 2-6. Gjithsesi, serinë e golave e hapi Sarabia në minutën e 28-të që nuk e pati të vështirë të shënonte me portën e boshatisur. Katër minuta më pas ishte radha e Nejmar për të mposhtur portierin kundërshtar nga pika e bardhë e penalltisë. Në fakt, vendasit shkurtuan diferencën, por kjo vetëm sa shtoi oreksin e francezëve që trefishuan me anë të Nuno Mendez. Më pas ishte radha e dialogut Mesi-Nejmar me brazilianin që fillimisht asistoi për argjentinasin, ndërsa më pas ky i fundit i riktheu reston 30-vjeçarit. Nga ana tjetër, Osaka gjeti sërish rrjetën e Donarumës me anë të Jamamit, por në fund, kishte vend edhe për festën e Mbape të cilin Galtier e aktivizoi vetëm në minutën e 61-të. Sulmuesi fitoi një penallti të cilën e ekzekutoi saktësisht duke fiksuar shifrat 2-6. Befasues është qëndrimi i trajnerit të Barcelonës, Ksavi Hernandez, i cili po insiston që Leo Mesi të kthehet tek Barcelona. Një gjë të tillë e kishte kërkuar më parë edhe Juan Laorta, presidenti i klubit, i cili e kishte lënë derën të hapur që argjentinasi të kthehet dhe madje ai e cilësonte aventurën e Mesit tek Barça të papërfunduar. Trajneri i Barcelonës, Ksavi Hernardez, ka kërkuar nga presidenti i klubit Huan Laporta ta transferojë Lionel Mesin. Vetë Laporta ka uruar që kapitulli i Mesit në Barcelonë të mos ketë përfunduar. Ai shpreson që Mesi ta mbyllë karrierën te Barcelona. “Besoj, shpresoj dhe uroj që kapitulli i Mesit në Barcelonë të mos ketë mbaruar ende”, ka thënë presidenti i Barcelonës, raporton gazeta spanjolle “Sport”. Mesi me PSG-në ka kontratë deri në verën e vitit të ardhshëm. Ai u largua nga Barcelona si lojtar i lirë në vitin 2021. Te klubi francez nuk ka përmbushur pritshmëritë. Sulmuesi 35-vjeçar në Ligue 1 të Francës shënoi gjashtë gola dhe kontribuoi me 15 asistime në 26 paraqitje.