BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Sport

Rikthehet skuadra e Milanit, siguron fitoren e dytë radhazi

Rikthehet skuadra e Milanit, siguron fitoren e dytë radhazi

Skuadra e Milanit ka fituar ndeshjen e dytë radhazi në Serie A duke mposhtur Bolognan me rezultatin 2-3. Milan gjeti epërsinë me Piatek, kurse dyfishoi atë me Hernandez, ndërsa Bologna ngushtoi avantazhin e Rossonerëve me autogolin e Theo Hernandez.

Në pjesën e dytë, Bonaventura shënoi pas 50 sekondave lojë, kurse sfida u ndez në 10 minutëshin e fundit kur Sansone realizoi për Bolognan nga pika e bardhë e penalltisë.

Milan me këtë fitore shkon në kuotën e 20 pikëve dhe ngjitet në vendin e 10-të