BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Rikthim spektakolar i Gjimshitit tek Atalanta, statistikat flasin për të

Rikthim spektakolar i Gjimshitit tek Atalanta, statistikat flasin për

Lojtarët e Kombëtares janë sy e veshë nga merkato në këtë periudhë e këtu bëhet fjalë për ata lojtarë që nuk kanë mundur të gjejnë hapësira në skuadrat aktuale apo që kanë humbur plotësisht rolin e titullarit dhe qëndrojnë në stol, apo që nuk janë preferencë e trajnerëve përkatës ku stërviten. Duhet thënë se në Itali luajnë shumica e kontigjentit të lojtarëve të Kombëtares dhe sytë e trajnerit Silvinjo janë pikërisht aty. Shumica e këtij kontigjenti aktivizohet dhe ka minutazh të mirë si Ismajli, Hysaj apo dhe Gjimshiti. Ky i fundit e kaloi dëmtimin e tashmë mund të thuhet se ka motivimin e duhur për të bërë diferencën për skuadrën e tij, por në të njëjtën kohë të japë kontribut në ekipin përfaqësues në fazën eliminatore të Europianit të ardhshëm. Kështu, Berat Gjimshiti u rikthye të luante titullar pas një kohe të gjatë me Atalantën. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, e nisi nga minuta e parë ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Specias, sfidë të cilën skuadra e Gasperinit e fitoi 5-2. 29-vjeçari zhvilloi një performancë shumë të mirë. Emisioni “Analizë KUQ E ZI”, që zhvillohet çdo të hënë (18:00) në “SportNeës”, publikoi statistikat e Gjimshitit. Mbrojtësi realizoi 88% të aksioneve, pasimet e sakta i pati në masën 87%, ndërkohë që nuk pati rivalë në duelet ajrore. Gjimshiti fitoi 75% të dueleve ndaj kundërshtarëve, teksa rikuperoi edhe gjashtë topa. Lojtari shqiptar përfitoi pak minuta edhe në takimin e Serie A përballë Juventusin, takim ku Atalanta mori një pikë pas barazimit spektakolar 3-3. Gjimshiti u hodh në fushë nga trajneri Gasperini në minutën e 83-të. Vetëm pak minuta, por tregojnë se ai po kthehet, i fortë dhe i sigurt. me rikthimin e tij trajneri Silvinjo do të ketë në qendër të mbrojtjes një lojtar me eksperiencë dhe cilësor që i jep siguri mbrojtjes.