BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Roma me trajnerin De Rosi ka rilindur, harrohet kriza që la pas Hoze Murinjo

Roma me trajnerin De Rosi ka rilindur, harrohet kriza që la pas Hoze

Në Itali dominimi i kampionatit po bëhet nga Interi, skuadër që ka shpalosur potencë të admirueshme dhe po ecën përpara pa u ndalur drejt misionit të vet. Interi ka grup cilësor dhe një trajner shumë të mirë si Simone Inzagi, teksa përveç titullit në Serie A synon të fitojë këtë edicion edhe Ligën e Kampioneve të Europës. por ka dhe skuadra të tjera që synojnë të lënë gjurmë e midis tyre është Roma. Skuadra verdhekuqe u karakterizua nga një atmosferë e zymtë gjatë kohës kur drejtonte Murinjo,. Ndaj hyri në një spirale krize e cila pati pasoja. Madje vetë trajneri portugez u shkarkua dhe në krye të ekipit ka ardhur ish-kapiteni verdhekuq, Daniele De Rosi. Ecuria e këtij të fundit është vërtet mbresëlënëse. Një marsh titulli, 2.5 pikë për ndeshje me 21 titullarë dhe 6 module të ndryshme të përdorura. Revolucioni i Daniele De Rosit pasqyrohet nga një Romë fleksibël dhe me kurajë që është bashkuar rreth trajnerit dhe udhëton me 100 km/orë. Lojtarë që alternohen pa u ankuar dhe pa pyetur se cili po jep më shumë apo më pak. Dhe numrat konfirmojnë. Në 6 javët e fundit Daniele De Rosi ka marrë 7 pikë më shumë se Juve, 4 më shumë se Milan, 8 më tepër se sa Lacio apo Fiorentina. Me përdorimin e Sançez kundër Torinos tekniku me përjashtim të Abrahamit dhe portierit të tretë Boer, i ka përfshirë të gjithë lojtarët në dispozicion. Një mënyrë për të përforcuar dhe konceptin e familjes verdhekuqe, siç ka konfirmuar vetë pas ndeshjes së të hënës. Në harmoni ka rizbuluar vlerat e grupit duke integruar me sukses elementë pak të përdorur më parë. Si Aouar e Zalevski në Europa League kundër Fejnordit duke marrë maksimumin në një moment tensioni të lartë. Duhet llogaritur edhe aftësia për të marrë vendime të rëndësishme, si ai për të përjashtuar Lukakun në Frozinone dhe në sfidën kundër Torinos. Zëvendësuesi Azmoun pagoi më pas besimin e teknikut me prova inkurajuese. Deri tani tekniku ka provuar 6 module të ndryshme. Roma e tij ka si bazë 4-3-3, por ndryshon shpesh gjatë ndeshjes me 4-2-3-1, 3-5-2, 5-4-1, 4-1-4-1 e deri te 3-4-2-1 që u përdor kundër Torinos. Një konfirmim i futbollit modern të De Rosit që pikërisht te mbrojtja me 3 që rastisi me rikthimin e Smalling. Nga ana tjetër tifozeria verdhekuqe ka kuptuar trajnerin dhe i është përgjigjur, diçka që konfirmohet nga numrat. Sfida e parë e Europa League me Brighton (7 mars) në Olimpico, është “sold-out”, si ndaj Torinos. De Rosi ia ka dalë të kthejë entuziazmin në stadium, duke bërë të harrohet shpejt dikush si Murinjo.