BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Sport

Roma ndalon “marshimin” e Napolit, Mourinho merr vendimin drastik për Marash Kumbullën

Roma ndalon “marshimin” e Napolit, Mourinho  merr vendimin drastik

Pas turpërimit 6-1 në Norvegji, ishin të shumtë që mendonin se Napoli do ta kishte të lehtë me Romën e Mourinhos. Por në Olimpico u pa një ndeshje me raste të shumta, me dy trajnerët jashtë me karton të kuq, por pa gola.  

Pjesa e parë u interpretua më mirë nga Roma, e cila gaboi një gol me sulmuesin anglez Abraham. Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë nga ana e Napolit, me një Osimhen  që tregon edhe një herë që është ai pasuesi i Lukakut si protagonisti i sulmit në Serie A.

Pikërisht nigeriani goditi shtyllën dhe pati raste të tjera, por porta e Romës mbeti e paprekur. Napoli mbetet në kryen e klasifikimit me Milanin, Roma në vendin e katërt me 16 pikë.

Kuqeziu Marash Kumbulla tek Roma ishte një nga të “dënuarit” nga transferta e Norvegjisë, me Mourinho që nuk e thirri as në stol, edhe pse pas ndeshjes nënvizoi se “ishte sinjal që duhej dhënë, nuk e fal atë performancë, por normalisht nuk ka asnjë kryq tek ato lojtarë”.