Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ronaldo, 4 herë më i shtrenjtë se të gjithë kuqezinjtë e marrë së bashku

Ronaldo, 4 herë më i shtrenjtë se të gjithë kuqezinjtë e marrë së bashku

Postuar: 08/09/2015 - 07:21

Kristiano Ronaldo është futbollisti më i shtrenjtë në botë së bashku me mesin, që sipas “transfermarkt”, vlera aktuale në treg është plot 120 milionë euro. Sot ai do të zbresë në fushë me Portugalinë kundër Kombëtares shqiptare. Nëse krahasojmë vlerën e tij me atë të të gjithë formacionit kuqezi, Kristiano Ronaldo vlen 6 herë më shumë.
 
Duke u bazuar në formacionin e fundit që luajti në Danimarkë (Hysaj i dëmtuar, vlen 4.5 milionë euro), vlera e 11 futbollistëve shqiptarë në total shkon jo më shumë se 20 milionë euro. Krahasimet bëjeni vetë. Futbollisti më i kushtueshëm i Kombëtares shqiptare është Shkëlzen Gashi, që vlen 5.5 milionë euro, i dyti Elseid Hysaj me 4.5 dhe i treti Etrit Berisha me 3 milionë euro. Futbollisti shqiptar që kushton më pak nga të 26 të grumbulluarit është Orges Shehi, portieri i Skënderbeut, që vlen 100 mijë euro, normale po të kemi parasysh moshën e tij.
 
Po të llogarisim vlerën e 26 futbollistëve të thirrur nga De Biazi për dy ndeshjet e fundit, vlera në total pak më shumë se 35 milionë euro. Kështu, Kristiano Ronaldo kushton rreth 3.5 herë më shumë se të gjithë të grumbulluarit kuqezi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shumta si të ndalohet ky fenomen.

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry

Postuar: 05/12/2019 - 07:21

Në fundjavë Teuta do të presë në Durrës skuadrën e Skënderbeut, në kryeduelin e javës së 14-të të

Postuar: 04/12/2019 - 22:47

Trajneri portugez Jose Mourinho ka provuar sonte humbjen e parë si trajner i Hotspur, duke

Postuar: 04/12/2019 - 22:12

Tani po zhvillohet ndeshja midis Junatid dhe Totenhemit në këto momente, e vlefshme për javën e 1

Postuar: 04/12/2019 - 17:57

Futbollistit të Teutës, Arbër Çyrbja i është dëmtuar rëndë banesa prej tërmetit, megjithatë ai ka