BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Sport

Ronaldo kthehet tek Junajtid, por me menaxherin në krah, diskutohet e ardhmja

Ronaldo kthehet tek Junajtid, por me menaxherin në krah, diskutohet e

Kristiano Ronaldo po e mban “në ajër” Mançester Junajtid, duke kos ia dhënë fjalën se do të vazhdojë me këtë klub edhe në sezonin në vazhdim. Shkak është se “djajtë e kuq” angleze nuk marrin pjesë këtë sezon në Champions League dhe Ronaldo e ka të vështirë të luajë me një skuadër që nuk i siguron ambicien për të qenë fitues i trofeut më madhor për klube në Europë. Nga ana tjetër, klubi i ka vënë piketat e tij dhe mendon se lojtari do të qëndrojë sepse është nën kontratë. Por dje Ronaldo zbarkoi në klub pas shumë ditësh mungesë, por i shoqëruar nga menaxheri dhe mediat britanike aludonin për bisedime që e shohin portugezin larg Mançesterit, pra do të largohet drejt një klubi që luan në Ligën e Kampioneve. Kështu, sipas informacioneve, Kristiano Ronaldo dhe Jorge Mendes kanë zbarkuar në qendrën sportive të Mançester Junajtid, paraditen e sotme, teksa kjo është hera e parë që ylli portugez ballafaqohet me trajnerin e ri të “djajve të kuq” Erik Ten Hag. Ronaldo nuk u paraqit në nisje të grumbullimit, duke mos dhënë arsye, megjithatë klubi anglez preferoi rrugën e heshtjes, për të mos krijuar konflikt mediatik, gjithsesi duket se pas vendimit të portugezit fshihet pikërisht dëshira e tij për t’u larguar. Mediat britanike raportojnë se Mendes ka shoqëruar Ronaldon sot në “Carrington”, pasi dëshiron t’u bëjë të qartë drejtuesve të Mançester Junajtid, se ylli portugez do të largohet brenda merkatos së kësaj vere. Deri tani kartoni i Ronaldos u është ofruar disa klubeve, mes të cilave edhe Atletikos së Madridit, që mbetet për momentin pista më e mundshme, megjithatë fillimisht Mendes duhet të bëjë punë bindëse me drejtuesit e Mançester Junajtid. Këta të fundit shpenzuan rreth 15 milionë euro një vit më parë për të rikthyer Ronaldon në “Old Trafford” dhe i dhanë një pagë prej afërsisht 28 milionë eurosh, ndaj nuk janë të gatshëm ta lënë të largohet, pa marrë në këmbim një shifër prej të paktën 10-15 milionë eurosh. Ndërkohë, ndonëse prej disa kohësh përflitet nënshkrimi i kontratës së yllit portugez me Atletikon e Madridit, akoma asgjë nuk është zyrtare. Nuk ishte më saktë, pasi e dashura e tij Xheorxhina Rodriguez, së fundmi e ka nxjerrë zbuluar Ronaldon. Krejt papritur, bukuroshja argjentinase ka nisur të ndjekë në Instagram Karla Pereira, gruan e trajnerit të “Los Colchoneros”, Diego Simeone. Ky veprim nga ana e Xheorxhinës vetëm sa iu ka hedhur benzinë dyshimeve e ndjekësve.