BREAKING NEWS

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e fundit të Qeverisë dhe publikon LIVE kontratën: Ju tregoj çfarë do të ndodhë me 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x

Sport

Ronaldo merr çmim special nga Portugalia, shpreson ende se mund ta fitojë Kupën e Botës

Ronaldo merr çmim special nga Portugalia, shpreson ende se mund ta

Rivaliteti midis Mesit dhe Ronaldos ka shoqëruar futbollin në planin individual të sukseseve për më shumë se një dekadë, që kur të dy bashkë luanin në La Liga spanjolle, portugezi me Realin e “pleshti” argjentinas me Barcelonën. Por vjen një moment që “bateritë” bien dhe u hapet rruga të rinjve. Por me sa duket dyshja në fjalë nuk ka ndërmend të dorëzohet. Kështu, mediat raportojnë se Kristiano Ronaldo nuk po e mendon ende pensionimin. Ylli portugez po bëhet gati për Kampionatin Botëror, i cili do të mbahet pas dy muajsh në Katar. Por, kjo duket se nuk do të jetë gara e fundit e madhe për 37 vjeçarin. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” e ka objektiv edhe pjesëmarrjen në Euro 2024, kur ai do të jetë 39 vjeç. Ylli i Mançester Junajtid shihet si njëri prej lojtarëve më të mëdhenj në histori të futbollit pas eksperiencave të suksesshme që i pati në Sporting Lisbonë, në Mançester Junajtid në Real Madrid dhe në Juventus. Ai i ka realizuar 117 gola në 189 paraqitje me Portugalinë, ndërsa e fitoi Kampionatin Evropian në vitin 2016. “Shpresoj që të jem pjesë e Kombëtares edhe për disa vite. Ndihem ende i motivuar, ambicia ime është e lartë. Përvoja ime në ekipin kombëtar nuk ka marrë fund. Ne i kemi disa lojtarë të rinj kualitativë. Do të jem në Botëror dhe dua të jem edhe në Evropian”, deklaroi Ronaldo për “Quinas de Ouro”. Ndërkohë, Kristiano Ronaldo mori dje një çmim special në karrierën e tij. Më saktësisht, ylli portugez u shpërblye nga Federata Portugeze e Futbollit për arritjen e tij në nivelin e Kombëtareve, ku është golashënuesi më i mirë në histori. 37 vjeçari i ka realizuar 117 gola në 189 paraqitje me Portugalinë, ndërsa e fitoi edhe Kampionatin Evropian në vitin 2016. Ai insiston se rruga e tij nuk ka marrë fund ende, duke e paralajmëruar madje edhe pjesëmarrjen në Euro 2024, krahas Botërorit të Katarit, i cili do të mbahet këtë fund-vit. Në ceremoninë e mbajtur sot, Ronaldo e mori çmimin e ri pasi në shtator të vitit të kaluar e kaloi ish-sulmuesin e Iranit, Ali Daei për më së shumti gola të shënuar me Kombëtare. “Jam krenar që e mora çmimin e këtij niveli. Nuk e kam menduar kurrë se do ta kisha këtë arritje. I falënderoj të gjithë ata që ishin të rëndësishëm në karrierën time. Ishte një rrugëtim i gjatë, por do të doja të them se rruga ime nuk ka marrë fund ende. Do të merrni ende nga ‘Cris’”, deklaroi pesë herë fituesi i “Topit të Artë”. Ronaldo shpreson të bëjë një surprizë të madhe, për të fituar trofeun e Kupës së Botës me Portugalinë, kjo është ëndrra dhe objektivi i tij.