BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x

Sport

Ronaldo “mund” me gola Mesin, por PSG fiton miqësoren

Ronaldo “mund” me gola Mesin, por PSG fiton miqësoren

Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi janë përballur përsëri mes tyre, por këtë herë për një miqësore “luksi” në Arabinë Saudite. Portugezi ishte pjesë e një përzgjedhje të kampionatit saudit të futbollit, me lojtarët më të mirë të tij. Ndërsa Mesi me PSG-në ka udhëtuar drejt Lindjes së Mesme për të siguruar falë kësaj sfide rreth 10 milionë euro që do u nevojiten francezëve për të zgjidhur telashet financiare.

Ndërsa të gjithë pritnin që të kishte një takim të përzemërt mes dy yjeve, ai ka qenë mjaft i ftohtë dhe zgjati vetëm pak çaste, kur shtrënguan duart para shkelmimit të topit të parë.

Më pas, ishte menjëherë Mesi ai i cili u bë protagonist, duke shënuar golin e avantazhit për skuadrën parisiene pas asistit të Nejmar që në minutën e tretë të takimit.

Ronaldo u përgjigj në minutën e 34-të të sfidës, pasi fitoi një penallti pasi mori një goditje në fytyre nga Navas gjatë një dueli ajror. Ai shënoi nga pika e bardhë duke barazuar përkohësisht rezultatin në 1-1.

Më pas, portugezi ia doli që të shënonte edhe golin e barazimit 2-2, kur fillimisht goditi shtyllën e më pas përfitoi nga gabimi i Serxhio Ramos për të çuar topin në rrjetë para pushimit të pjesës së parë.

Pas një ore në fushë në këtë miqësore, si Ronaldo, ashtu edhe Mesi, u kthyen si spektatorë në panklnë. Ndërkaq, PSG edhe pse kishte mbetur me 10 lojtarë që në pjesën e parë, ia doli që të fitonte ndeshjen me shifrat 5-4.

Al Hilal&Al Nassr-PSG 4-5
34′ (p), 45’+6′ Ronaldo, 56′ Hjun-So, 90’+4′ Taliska / 3′ Mesi, 43′ Markinjos, 54′ S. Ramos, 60′ (p) Mbape, 78′ Ekitike

45’+3′ Nejmar humb penallti