Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ronaldo problem tek Juventusi pas veprimit ndaj trajnerit, klubi italian merr vendimin që nuk e priste askush për yllin portugez

Postuar: 12/11/2019 - 15:36

Juventusi ka vendosur të mos e ndëshkojë Cristiano Ronaldon për sjelljen e tij aspak profesioniste në momentin kur u zëvendësua në takimin kundër Milanit. 

Luzitani shprehu hapur shqetësimin e tij për zëvendësimin në minutën e 55-të dhe më pas theu edhe protokollin e klubit duke iu drejtuar dhomave të zhveshjes ende pa mbaruar sfida. Drejtuesit e "zonjës së vjetër" dëshirojnë të qetësojnë situatën duke mos prishur edhe ekuilibrat në klub. 

Ronaldo nuk do të gjobitët por do të bisedojë me Pavel Nedved dhe Fabio Patrici që t'i kërkojë falje të gjithë stafit të skuadrës bardhezi për sjelljen e tij. "Gazetta dello Sport" shkruan se Nedved ka kontaktuar menaxherin e portugezit, Jorge Mendes, për të diskutuar për këtë çështje.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 07:22

Trajneri i Juventusit Mauricio Sarri, në një dalje për mediat ditën e djeshme tha për gazetarët se Interi i trajnerit Antonio Konte e motivonte dhe se kishin bërë një performancë të shkëlqyer deri tani, por ai kujtoi

Postuar: 07/12/2019 - 07:20

Partizani do të luajë këtë javë në Ballsh, përballë Bylisit, duke pasur objektiv trepikëshin që d

Postuar: 07/12/2019 - 07:18

Kombëtarja nuk i realizoi objektivat e saj në kualifikueset e Kampionatit Europian të vitit 2020,

Postuar: 06/12/2019 - 23:28

28-vjeçari elbasanas Armando Sadiku i ka dhënë fitoren skuadrës së tij me dopietën e reali

Postuar: 06/12/2019 - 23:19

Sulmuesi Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, pasi s

Postuar: 06/12/2019 - 23:07

Katastrofa natyrore që goditi Shqipërinë përveçse shkatërrimit dhe vdekjes së 51 peronave tregoi

Postuar: 06/12/2019 - 18:57

Aventura e Valverdes me Barcelonën pritet të mbyllet shumë shpejtë.