Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ronaldo te Juventus, Maradona tregon pse u shit nga Perez

Postuar: 14/11/2018 - 22:02

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, në një intervistë të dhënë për mediet, ka folur lidhur me lëvizjen e Ronaldos nga Real Madrid tek Juventus.

Ai u shpreh se shitja erdhi atëherë kur Ronaldo po shënonte vetëm nga një gol për ndeshje.

“CR7 bëri mirë që iku. Dha gjithçka te Reali dhe kur nuk po zbavitej më, vendosi që të ndërronte ekip. Kur Perez e kuptoi që Ronaldo po shënonte vetëm nga një gol për ndeshje, vendosi ta shesë. Mendoj se për CR7-ën kalimi te Juvja ishte lëvizje e mirë. E vërtetë që ai vazhdon të bëjë gola dhe njerëzit pyesin se përse e lanë të ikte nga Reali. Por Perez është i mençur, e di se çfarë bën. Reali do ngrihet, ka ekip të madh dhe nuk e bën skuadrën vetëm një futbollist”, tha Maradona.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 18:08

Futbollisti i Manchester United, Maks Tajer ka marrë një lajm të tmerrshëm.
 
Rezultatet e analizave kanë treguar se 19-vjeçari është diagnostifikuar me kancer.
 

Postuar: 17/02/2019 - 20:08

Tifozët që kanë qenë duke ndjekur në stadium ndeshjen midis Flamurtarit dhe Skënderbeut në Vlor

Postuar: 17/02/2019 - 17:52

Trajneri Ernest Gjoka ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i ekipit të Kamzës pas humbjes në shtëpi p

Postuar: 17/02/2019 - 10:29

Ndarja nga jeta në mënyrë tragjike e futbollistit Emiliano Sala shokoi mbarë botën.

Postuar: 17/02/2019 - 07:39

UEFA futi në proces disiplinor dy lojtarë të Realit të Madridit, mbrojtësin Serxhio Ramos për mar

Postuar: 17/02/2019 - 07:37

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, doli dje para gazetarëve ku foli në prag të ndeshjes së sotm

Postuar: 17/02/2019 - 07:35

Basketbolli në Shqipëri shfaq dy pamje të ndryshme.