BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Sport

Rrahmani: Napoli im super, tani i motivuar për të fituar titullin

Rrahmani: Napoli im super, tani i motivuar për të fituar titullin

Ish-mbrojtësi i përfaqësueses kuqezi, tani kapiten i Kosovës, Amir Rrahmani, beson se Napoli ku ai bën pjesë mund ta fitojë titullin e kampionit në Serie A. Napoli është shkëputur në krye të tabelës me 50 pikë të mbledhura, 12 më shumë se Milani që renditet i dyti, pas 19 xhirove të zhvilluara. Rrahmani shton se nëse Napoli vazhdon me paraqitje të mira siç ka bërë deri më tani, atëherë mund t’i fitojë edhe ndeshjet e mbetura për ta fituar titullin e kampionit për herë të parë që nga viti 1990. “Diferenca prej 12 pikëve është një sinjal që po bëjmë mirë, por jemi vetëm në gjysmë të rrugës dhe shpresojmë të vazhdojmë me këtë ritëm. Në mendjen tonë ne ende nuk kemi bërë asgjë dhe në secilën ndeshje futemi për tri pikët. Synimi ynë është të shënojmë gola dhe të mos pranojmë”, tha Rrahmani të enjten në një intervistë për “Radio Kiss Kiss”. “Kemi ardhur në gjysmë të rrugës për titullin, por kemi edhe shumë ndeshje para vetes. Rruga është e gjatë, por ne besojmë se nëse luajmë siç kemi luajtur deri më tani, mund t’i fitojmë edhe këto ndeshje”. Krahas titullit të kampionit, Rrahmani pret që Napoli të shkojë larg edhe në Ligën e Kampionëve. Napoli është kualifikuar në 1/8 e finales së Championsit si lider i Grupit A, ku ka shënuar pesë fitore në gjashtë ndeshje të luajtura. Në fazën nokaut, Napoli do të përballet me skuadrën e Eintraht Frankfurtit. Mbrojtësi i qendrës beson se Napoli mund ta kalojë të paktën edhe këtë fazë. “Besoj se punë të mirë kemi bërë këtë sezon edhe në Champions. Përfunduam të parët në grup që nuk ishte aspak i lehtë për shkak të kundërshtarëve të fortë. Tani të shpresojmë që ta kalojmë këtë fazë dhe të kualifikohemi në çerekfinale duke vendosur rekord të klubit”, shtoi Rrahmani. Futbollisti pati një dëmtim por e kaloi dhe tani është lider tek Napoli.