BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Sport

Rrëfehet për herë të parë bashkëshortja e Schumacher, thyen heshtjen 8 vjeçare: E vërteta mbi gjendjen shëndetësore dhe pakti i tij i heshtjes! Ja çfarë më tha para aksidentit

Rrëfehet për herë të parë bashkëshortja e

Bashkëshortja e Michael Schumacher ka folur për herë të pas aksidentit të frikshëm.

Pak kohë para se të ndodhte aksidenti me ski që e la me dëmtim të rëndë të trurit, Michael Schumacher i ishte ankuar bashkëshortes për borën në Alpe dhe kishte sugjeruar të shkonin në Dubai.

Corinna tani 52 vjeçe pranoi të thyente heshtjen 8 vjeçare për kushtet e shëndetit të ikonës së Formula Uno “Më mungon çdo ditë. Por jo vetëm mua, familjes, fëmijëve dhe çdo të afërmi”

Aksidenti që la në koma për 6 muaj kampionin e Formula Uno ndodhi në dhjetor 2013 në një resort turistik francez që prej asaj kohe Michael ndodhet nën kujdes në një shtëpi në Zvicër dhe familja është treguar e rezervuar për të dhënë detaje.

Përpara se të ndodhte aksidenti ai më tha: "Bora nuk është gjëja më e mirë. Ne mund të fluturojmë në Dubai dhe të shkojmë për zhytje atje"

Corinna zbuloi se bashkëshorti i tij gjithmonë e vlerësonte privatësinë dhe kjo ishte arsyeja përse ata kishin vendosur të heshtur.

Megjithatë ai zbuloi se e gjithë familja jetonte bashkë dhe merrnin pjesë në terapinë e Michael dhe të gjithë kujdeseshin për të.    

“Ne po përpiqemi të ecim para si familje siç donte Michael" tha ajo.

Corinna dhe Michael u martuan në 1995 dhe së bashku kanë dy fëmijë, Gina 24 dhe Mick 22 I cili po ndjek gjurmët e të atit në F1.

Edhe fëmijët shfaqen në dokumentar.