BREAKING NEWS

Gazetari plas akuzën “bombë” për Spartak Ngjelën ‘live’ në studio, Klodiana Lala i kthehet ashpër avokatit: Tërhiq fyerjen, do hetohesh për dosjen e bujshme

x

Sport

Rregull drastik në Premier League, veç lojtarëve ja kush do të marrë karton të kuq këtë sezon të ri

Kur jemi edhe pak javë nga starti i sezonit të ri futbollistik, një rregull i ri do të vihet në zbatim në Premier Leaguen angleze.

Kampionati më i fortë në botë do të bëjë disa ndryshime të mëdha.Duke filluar nga sezoni i ri, në Premier League trajnerët dhe stafi teknik mund të marrin kartonë të verdhë ose të kuq.

Çdo zyrtar i klubit që tregon një sjellje antisportive mund të paralajmërohet ose të përjashtohet nga loja me kartonë nga arbitri i ndeshjes.

Një eksperiment që është ka qenë i suksesshëm në ndeshjet e moshave, ku trajnerët ndonjëherë janë shumë të vështirë për t’u menaxhuar.