Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A rrezikon Christian Panucci shkarkimin? Flet Duka pas humbjes me Skocinë

Postuar: 12/09/2018 - 14:03

Kreu i federatës shqiptare, Armando Duka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me kritikat ndaj trajnerit të kombëtares Christian Panucci, si pasojë e humbjes kundër Skocisë.

Numri 1 i FSHF-së thotë se, kjo humbje nuk duhet të bëhet tragjedi, pasi jemi vetëm në mesin e një rrugëtimi.

Reagimi i plotë

Sapo kemi nisur një turne të ri dhe kemi luajtur dy ndeshjet e para. Kemi marrë tre pikë dhe pësuam humbjen e parë të hënën në mbrëmje në Gllasgou. Një humbje nuk duhet trajtuar si një tragjedi. Kemi patur mundësitë tona por që nuk i shfrytëzuam, ashtu sikurse edhe difektet, që jam i bindur se trajneri i ka tashmë pikë referimi.

Jemi në gjysmë të rrugës, me pikë të barabarta me rivalin. Na pret në tetor një transfertë e vështirë në Izrael. Të gjithë ne, duhet ti japim kohën e mjaftueshme trajnerit për të bërë ndryshimet dhe reflektimet e duhura në skuadër.

Koha e llogoreve nuk vlen për askënd. Kritikat jane normale për një skuadër kur ajo humbet. Por kur këto bëhen për interesa jo sportive, nuk i shërbejnë askujt.

Unë mirëkuptoj çdo shqetësim të tifozëve tanë apo çdo artikulim mediatik por njëherësh i ftoj që këtë situatë jo të mirë ta shndërrojnë duke shpenzuar energji pozitive për kombëtaren tonë!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2018 - 07:35

Barcelona ishte mësuar t’i vinte gishtin një lojtari që dëshironte, kudo të ishte ai, dhe futbollisti bëhej brenda natës pjesë e klubit katalanas. Por ky ekspansion në treg i Barcelonës duket se ka marrë fund.

Postuar: 22/11/2018 - 07:19

Lojtarët e Kombëtares morën një fitore me vlera morale në duelin miqësor kundër Uellsit të luajtu

Postuar: 22/11/2018 - 07:17

Shqipëria zuri vendin e fundit në grupin e parë të Ligës C në kuadër të Ligës së Kombeve, duke dë

Postuar: 21/11/2018 - 23:12

Shpesh dëgjojmë për rrogat e larta të futbollistëve, por një rast i veçantë është edhe ai i trajn

Postuar: 21/11/2018 - 19:04

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Niklas Bendner është në telashe të mëdha pasi

Postuar: 21/11/2018 - 17:43

Kombëtarja e Kosovës ka pasur një ngritje në futboll duke u paraqitur në formë shumë të mirë dhe

Postuar: 21/11/2018 - 17:03

Kohë më parë bëri bujë lajmi se trajneri i kombëtares Kristjan Panuçi ishte dëshmitar në një